Тернополянка втратила 60 тис грн продаючи речі в інтернеті

Опубліковано:
7 Січня, 2025 о 16:05
Шахрай
Ілюстративне фото з мережі.

Ще одна сумна історія про те, як шахраї безсоромно граються на довірі людей. Жителька Тернополя, яка намагалася продати взуття через інтернет, втратила понад 60 000 гривень, довірившись потенційному “покупцю”.

Шахрай
Ілюстративне фото з мережі.

Як повідомляє поліція, зловмисник зателефонував постраждалій, прикинувшись покупцем, зацікавленим у її товарі. Згодом шахрай надіслав їй повідомлення з проханням перевірити деталі за посиланням. Жінка, не запідозривши нічого поганого, ввела свої банківські дані і попрощалася зі своїми грошима. За лічені хвилини їй прийшло сповіщення про списання з рахунку заощаджень. За допомогою жінка звернулася до поліцейських.



За фактом шахрайства розпочато кримінальне провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України.

Зазвичай посилання на фішингові ресурси надходить електронною поштою або в месенджерах. Такі ресурси можуть повністю копіювати дизайн інтернет-магазинів, банків, платформ оголошень, сервісів обміну валют, служб доставки – відрізняючись лише одним символом в адресі сайту. За посиланням необхідно вказати дані банківської картки (номер та термін дії картки, PIN та СVV-код), а також конфіденційні дані, як-от: дата народження, дівоче прізвище матері, логіни та паролі від різних ресурсів тощо.

Аби не потрапити на гачок аферистів, поліція рекомендує громадянам:

  • купувати товари лише на перевірених сайтах;
  • не переходити за сумнівними посиланнями, надісланими сторонніми;
  • уважно перевіряти URL-адресу, адже один зайвий символ на адресній панелі може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт;
  • нікому не повідомляти дані карти, паролі та інші дані, що можуть використовуватися для підтвердження платежів.

Зборівчанин “знайшов” барсетку де було 4000 гривень

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Головне управління Національної поліції в Тернопільській області
Теги: #шахраї, #шахрай, #шахрайство в інтернеті
Коментарі





Інтерв'ю
HITIS: коли камінь стає мистецтвом
14:13, 6 Січня, 2025

HITIS: коли камінь стає мистецтвом

ТОП новини тернопільщини: