Майже 114 тисяч гривень втратила мешканка Тернополя, довірившись шахраям, які обіцяли легкий заробіток у мережі. Поліція вже розпочала кримінальне провадження за цим фактом.
Як розповіла постраждала, у телеграм-каналі вона натрапила на оголошення про підробіток. За умовами, потрібно було переглядати відео в соціальних мережах, збільшувати кількість переглядів і отримувати за це винагороду. Виконавши перше завдання, тернополянка отримала 3000 гривень, що переконало її в чесності пропозиції.
Перегляньте також:
- Хотів заробити, а втратив понад 140 тисяч гривень: на Тернопільщині шахраї обдурили чоловіка через телеграм-канал
- Тернополянка втратила понад 100 тисяч гривень, шукаючи роботу в США
Після цього шахрай запропонував більш прибуткові умови: потрібно було вкладати власні кошти у “викуп” переглядів відео через спеціальний сайт. Схема виглядала простою — кошти й обіцяні відсотки мали повертатися на електронний гаманець. Жінка придбала відео за 34 000 гривень, але під час спроби вивести гроші їй повідомили, що гаманець заблокований.
Шахрай зажадав ще 80 тисяч гривень, пояснивши, що це “плата за розблокування”. Упевнена в тому, що кошти повернуться, тернополянка здійснила переказ. Коли ж зловмисник попросив додаткових грошей, жінка зрозуміла, що стала жертвою шахрайства, і звернулася до поліції.
За фактом шахрайства слідчі Тернопільського районного управління поліції розпочали провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України.
Поліція закликає громадян бути пильними:
- Обіцянки легких заробітків без освіти чи досвіду роботи, особливо у сфері онлайн-підробітку, часто є пасткою.
- Перевіряйте будь-які пропозиції роботи, не надсилайте гроші чи документи незнайомцям.
- У разі підозри або якщо ви стали жертвою шахраїв, негайно звертайтеся до поліції за номером “102”.
Довіра до шахраїв може коштувати не лише заощаджень, а й психологічного спокою. Будьте уважними!
Журналісти знайшли багато елітної нерухомості у родини та оточення Юрія Луценка