Як розповіла заявниця, в одному із месенджерів їй надійшло сповіщення про можливість оформлення 1000 гривень від Міністерства соціальної політики. Даний вид виплати нещодавно анонсували в Офісі Президента України.
Перегляньте також:
- Шахрай видав себе за брата 69-річного тернополянина, щоб у вкрасти у нього 110 000 гривень
- У Тернополі чоловік “знайшов” 100$. Тепер йому загрожує ув’язнення
Як тільки жінка подала на вказаному сайті заявку, їй зателефонував невідомий та представився співробітником фінансової установи. Він запевнив тернополянку, що саме він відповідає за оформлення даного виду виплати. Оскільки жінка поспішала, вона попросила розповісти, які дії вона повинна виконати. Вже згодом заявниця збагнула, що за підказками афериста вона перевипустила в мобільному банкінгу кредитку картку та підтвердила зняття коштів. Як тільки тернополянка виконала всі дії, аферист поклав слухавку, а заявниці почали надходити сповіщення про списання кредитних коштів. Загалом пройдисвіт привласнив 162 480 гривень.
Відомості про злочин працівники Тернопільського РУП внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 4 статті 190 Кримінального кодексу України.
Правоохоронці закликають громадян не довіряти таким повідомленням та не переходити за відповідними посиланнями. Слід пам’ятати, що це шахрайські ресурси, перехід на які вимагає введення персональних даних власників карткових рахунків . Ніколи не виконуйте за підказками додзвонювачів будь-які дії в інтернет-банкінгу. Адже самі того не розуміючи, ви можете надати доступ аферистам до ваших рахунків.
У Міністерстві соціальної політики зазначили, що всю достовірну інформацію щодо оформлення грошової підтримки буде розміщено на офіційних ресурсах уряду. Отримати гроші в рамках програми «є-Підтримка» можна буде через офіційний додаток «Дія», залишивши заявку.