Жителі Тернопільщини продовжують потрапляти у тенета інтернет-шахраїв. У аферистів одна мета – вивідати реквізити банківських карткових рахунків, а потім зняти з них гроші.
Перегляньте також:
- У Тернополі провели видовищні змагання з повітряної гімнастики
- На Курщині загинув молодий воїн з Тернопільщини Сергій Мельничок
Від такої шахрайської схеми потерпів 29-річний житель Тернополя. Чоловік розмістив на сайті «OLX» оголошення про продаж автозапчастин до автомобіля. Згодом до нього зателефонував невідомий, якого, начебто, зацікавила пропозиція. Обговоривши деталі, продавець та покупець зійшлися на ціні. Тернополянин продиктував співрозмовнику номер банківської картки, аби він зміг перерахувати туди гроші. В результаті – з рахунку продавця викрали 6500 гривень. За допомогою потерпілий звернувся до правоохоронців.
Така ж неприємність спіткала жительку смт Великі Бірки Тернопільського району. Так, 13 травня 2015 року о 13:40 год. в чергову частину Тернопільського РВ УМВС надійшла заява від громадянина М. 1988 р. н., жителя селища Великі Бірки з проханням допомогти повернути кошти в сумі 1245 грн., які 12 травня 2015 року були зняті з кредитної картки «ПриватБанк». Як з’ясувалося,напередодні дружина громадянина М. розмістила в мережі інтернет фото особисто вишитих картин. Знайшовся покупець, який повідомив, що хоче купити картину. Сказав, що він не місцевий, а тому зручніше перерахувати кошти на картку через банк. Дружина гр. М., не підозрюючи біди, сказала номер кредитної картки «ПриватБанк», з якої зловмисник в дальшому шахрайським способом зняв 1245 грн.
Працівники міліції вкотре закликають жителів області та району бути уважними з операціями купівлі-продажу у всесвітній мережі:не зберігайте усі заощадження на одній банківській картці; заведіть спеціальну картку для інтернет-розрахунків;не вказуйте в оголошеннях, розміщених у мережі Інтернет, номери телефонів, які «прив’язані» до вашої банківської картки;не надавайте нікому особистої інформації (номер банківської картки, рахунку, пін-код тощо), особливо в телефонному режимі; регулярно перевіряйте рахуноку платіжній системіі на картці. Якщо ваш банк надає послугу смс-повідомлень, обов’язково використовуйте її, бо це найшвидший спосіб отримати інформацію про стан вашого рахунку.