Тернополяни скаржаться на шахраїв, які пропонують роботу, а потім «щезають»

Опубліковано:
8 Липня, 2015 о 11:02

Тернополянин скаржиться на шахраїв, які під приводом роботи викачують з людей гроші, а потім «щезають». Чоловік звернувся до міліції. Правоохоронці розводять руками, бо встановити шахраїв їм не вдалось.

 



Святослав Курташ, шукаючи нову роботу, став жертвою шахраїв та втратив власні гроші.

 

Чоловік застерігає й інших тернополян, аби не «велись» на запропоновані чималі зарплати та нарікає на роботу міліції. Мовляв, він одразу повідомив про шахраїв правоохоронців, однак пройшло вже майже два місяці – ніхто йому навіть не телефонував.

 

Чоловік також поцікавився законністю розміщення аферистами оголошення про вакантні посади. Адже вже після написаної заяви до міліції натрапив на це ж оголошення в газеті. Юристи пояснили – в даному випадку ЗМІ відповідальності не несуть. І зніматимуть з друку оголошення лише після того, як до них звернеться слідчий, прокурор, суддя з інформацією про те, що при розслідуванні справи встановлено, що публікації цієї реклами “сприяє вчиненню злочину”.

 

  • Усе почалось із прочитаного оголошення про роботу в Києві у “RIA плюс”, – розповів 20хвилин Святослав Курташ. – Там йшлось про роботу в Києві сортувальником “секонд-хенду”, вахта 15/15, з/п до 8000 грн., тепле приміщення, житло, спецодяг, харчування. І вказані телефони: (095)487-43-30, (098)382-61-28.

 

Щоразу переносили зустріч

Чоловік зателефонував за одним з номерів. Підняла слухавку жінка, яка назвалась Аллою Вікторівною. Домовились про зустріч у столиці, причому чоловіка мали зустріти на вокзалі.

 

Згодом були ще дзвінки та перенесені «роботодавцями» зустрічі. Врешті тернополянин, аби зберегти домовленості в силі, бо фізично не міг дістатись до вказаного часу зустрічі до Києва, погодився перерахувати на вказану картку 700 грн за проживання у гуртожитку. Які, до речі, «роботодавці» обіцяли повернути, щойно чоловік приступить до роботи. Після цього пані Алла дала телефон чоловіка, який ніби мав зустріти Святослава у Києві. На тому кінці дроту тернополянина запевнили: домовленості в силі, нехай приїжджає і під час зустрічі його поселять у гуртожитку та підпишуть трудовий договір.

 

– Я приїхав до Києва, зателефонував, але чоловік кілька разів переносив зустрічі, – пригадує пан Святослав. – Потім вимкнув телефон. Такою ж була ситуація і з телефоном «Алли». Я пробув на вокзалі до 11:00 наступного дня і поїхав додому.

 

Діставшись до Тернополя, чоловік одразу написав заяву до міліції, де вказав номери телефонів його кривдників та реквізити рахунку, на який скидав гроші.

 

  • Маючи стільки даних, можна визначити людину без проблем, – переконаний п. Святослав. – Однак, пройшло вже близько двох місяців, до мене з міліції жодного разу навіть не зателефонували.  На мою думку, розкрити цей злочин неважко. Тим паче, що для цього є всі дані.  

 

Шахраїв ніхто не зупиняє

Найбільше обурило чоловіка те, що днями у пошуках роботи він знову натрапив на те ж оголошення. Тобто, каже він, шахраї і далі дурять людей, а ніхто їх не зупиняє і відповідальності за це не несе.

 

Юристи пояснили: реклама послуг з працевлаштування регулюється ст.24-1 Закону України “Про рекламу”. В даному випадку вимоги до публіці реклами рекламістом порушені не були. Окрім того, з тексту оголошення не випливає, що це послуги посередника і є необхідність у супровідному тексті, передбаченому ч.2 ст.24-1.

 

  • Таким чином газета справді не несе відповідальності за публікацію цієї реклами, – каже юрист Медіа-корпорації «RIA» Павло Чепугов. – Якщо відповідним держорганом буде встановлено, що реклама недобросовісна, то відповідальність в такому випадку несе рекламодавець – той, хто подав оголошення. Про це йдеться у ст.10 Закону України “Про рекламу”.

 

Що стосується знову побаченого оголошення в газеті, редакція має його зняти лише у разі, коли буде звернення слідчого, прокурора, судді з інформацією про те, що при розслідуванні справи встановлено , що публікації цієї реклами “сприяє вчиненню злочину”.

 

  • На  вимогу  органів  державної  влади, на які згідно із законом  покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та  розповсюджувачі реклами зобов’язані надавати документи, усні та/або письмові пояснення, відео- та звукозаписи, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю, – пояснив юрист. – Про це йдеться у  ч.2  Закону України “Про рекламу”.

 

І вже орган державної влади має право приймати рішення про визнання реклами  недобросовісною, прихованою, про визнання порівняння в рекламі неправомірним з одночасним зупиненням її розповсюдження.

 

Гроші зняли в Києві

У міліції нам повідомили, що заява Святослава Курташа зареєстрована 27 квітня у журналі єдиного обліку.

 

  • Ми провели перевірку і з’ясували, що кошти, які переказав тернополянин, зняли у Києві, – повідомив заступник начальника міськвідділу міліції Анатолій Стельмащук. – Номера телефонів, які надав заявник, вже не працюють. Ймовірно, щойно прийшли кошти на рахунок, номери телефонів були змінені.

 

Це звичайний «розвод» довірливих громадян на гроші, припускають у міліції. І запевняють – на щастя, подібних випадків у Тернополі більше не зареєстровано. А щодо справи Святослава Курташа, у міліції повідомили: «Особи, які зняли кошти, на даний час не встановлені». 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Інтерв'ю
Волонтерка з Тернополя Ольга Коновал про втрату чоловіка і дитини
22:10, 5 Листопада, 2024

Волонтерка з Тернополя Ольга Коновал про втрату чоловіка і дитини

ТОП новини тернопільщини: