Ейфелеву вежу, Кельнський костел, Храм святого сімейства (Саграда Фаміліа) та багато інших відомих будівель світу можуть побачити тернополяни на виставці в краєзнавчому музеї. Експозицію паперових макетів відкрили 25 листопада.
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
Подивитися роботи тернопільського майстра Володимира Кріса в музей прийшло кілька десятків і дорослих, і школярів. Особливу увагу глядачів привертав макет парафіяльного костелу, який колись стояв на місці теперішнього ЦУМу.
– Я працював над костелом близько чотирьох місяців – щодня по кілька годин. На вихідних мав змогу приділити цій клопіткій роботі трішки більше часу, – розповідає Володимир Кріса. – Костел зайняв набагато більше часу, аніж інші макети, оскільки його треба було змальовувати майже з нуля. Тому я взявся за креслення і старі фотографії споруди, та за допомогою фотошопу створив свій макет.
Презентацію макета костелу провели ще влітку, однак виставка тернопільського майстра паперової архітектури проводиться вперше. Раніше всі макети стояли в нього вдома і люди могли хіба що переглядати їх фото у соцмережах.
Тернополяни радіють такі виставці. Особливо тернопільському костелу, і шкодують, що таку красиву споруду не змогли вберегти.
– Знаєте, яке це неприємне відчуття, коли тебе питають, що подивитися в Тернополі, а ти розумієш, що старе місто майже повністю було зруйноване радянською владою, – каже тернополянка пані Віра. – Мені про нього ще бабуся розповідала, так би хотілося, щоб костел таки відбудували…
Зазвичай виготовлення паперового макета займає близько місяця, розповів пан Кріса. Бо всі необхідні матеріали можна знайти в Інтернеті. Головне — якісно це все роздрукувати, тому краще використовувати лазерні принтери.
У планах пана Кріси зробити паперовий макет міста Тернополя і продовжувати виготовляти відомі архітектурні пам’ятки.
– Хотілося би ще додати до своєї колекції Ульмський костел, однак його схема коштує близько 40 євро, – каже митець. – Тому поки лише мрію.
Виставку можна оглянути у фойє краєзнавчого музею щодня з 10 ранку до 17 год вечора. Вихідні – понеділок та середа.
Ірина НЕБЕСНА