Щороку навесні українці переводять годинники на літній час. Цього року стрілки перевели у о 3 годині ночі 31 березня. Лікарі Тернопільського обласного центру контролю і профілактики хвороб розповідають, що переведення часу може вплинути на здоров’я і самопочуття людей.
«Переведення годинників двічі на рік може погіршити самопочуття, адже воно порушує біологічні ритми людини. Ознаками поганого самопочуття в період переведення часу є втома, втрата концентрації, невчасний апетит, дискомфорт шлунково-кишкового тракту, загострення серцево-судинних проблем та переміна настрою», – кажуть лікарі.
Медики кажуть, що до чутливої групи населення, яка може відчути на собі негативний вплив переведення годинників, найперше є люди із серцево-судинними проблемами.
«Під час осіннього та весняного переведення часу загострюються серцево-судинні захворювання, зокрема, серцеві напади, а також травми, психічні та поведінкові розлади, а також захворювання, пов’язані з імунітетом, такі як неінфекційний ентерит та коліт. Перехід також важче дається людям літнього віку, які можуть сильніше відчувати його наслідки. У них власні біологічні ритми йдуть з більшою кількістю збоїв, тому будь-які зсуви у різні боки сприймаються більш болюче. Літні люди можуть відчувати в цей період роздратування, незрозумілі почуття».
Фахівці обласного центру контролю і профілактики хвороб наголошують, що у час переведення годинників треба бути максимально уважними до свого стану і самопочуття, щоб вчасно відреагувати на будь-які симптоми та порушення і подбати про своє здоров’я.