Упродовж літа в області оздоровилось на 40% менше дітей, ніж влітку минулого року. Але критикувати місцеву владу за такі показники, мабуть, не варто. Чи не вперше керівні органи показали більш-менш реальну статистику. Зниження показників, перш за все, пов’язане з тим, що, за ініціативи законодавців, діти не оздоровлювались за рахунок коштів Фонду соціального страхування. По-друге, в області поменшало пришкільних таборів, які, власне, і «роздували» минулорічну статистику.

 



Загалом в області проживає близько 120 тисяч дітей шкільного віку.  З них протягом літа оздоровилось менше половини.

 

– За кошти обласного бюджету в обласних таборах оздоровлено 1341 дитину. У кожному з районів області, містах Тернопіль та Чортків охоплення оздоровленням та відпочинком становить не менше, як 50% дітей шкільного віку. Однак протягом 2015 року в Підгаєцькому районі оздоровленням та відпочинком охоплено лише 8,4% дітей шкільного віку, а у м.Чорткові – 2,1%. Найбільше охоплено оздоровленням та відпочинком дітей у Теребовлянському, Шумському та Тернопільському районах, – розповідає директор департаменту у справах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту Тернопільської ОДА Віктор Мацикур.

 

Загалом із різних джерел фінансування на оздоровчу кампанію витрачено 16, 4 млн. грн. Це на 6 млн. грн. менше, ніж минулого року. Але тут варто врахувати один момент: минулого року в області на відпочинок дітей було витрачено 8 млн. грн. з Фонду соціального страхування. Цьогоріч ці кошти не залучалися, відтак, якщо об’єктивно оцінити, то область змогла залучити на 2 млн. грн. більше, ніж торік.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  У Тернополі на немовлятах нажилися на мільйони

 

 

– У кінці 2014 року законодавець вилучив із переліку соціальних послуг літнє дитяче оздоровлення та санаторно-курортне лікування застрахованих осіб. Це є кошти Фонду соціального страхування, а отже, кошти роботодавців і найманих осіб, які з заробітної плати сплачують такі внески. Минулого року за рахунок коштів соціального страхування на оздоровлення дітей було використано близько 8 мільйонів гривень. Батьки мали можливість придбати путівку за десять відсотків вартості. Це було великим полегшенням для батьківських кишень. Прикро, що за останні кілька років кількість стаціонарних таборів в області зменшилась. Так у 2014 році в стаціонарних оздоровчих закладах оздоровились майже 5 тис. дітей, а у цьому майже удвічі менше, точніше – 60% від рівня попереднього року. Ще 2 липня у Верховну Раду внесено відповідний законопроект, але, на жаль, його так і не прийняли до розгляду. Тому ми пропонуємо звернутися до голови ВР Володимира Гройсмана з пропозицією винести на розгляд сесії законопроект про відновлення фінансування літнього оздоровлення дітей за рахунок коштів Фонду соціального страхування, – каже голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний.

 

До слова, подібне звернення обласна адміністрація планує направити міжфракційному об’єднанню «Тернопільщина» з проханням підтримати цей законопроект.

 

– Це гроші, з яких працівники оздоровчих закладів отримують заробітну плату і сплачуються податки у місцевий бюджет, – каже Андрій Присяжний.

 

Поряд з об’єктивними причинами погіршення статистики оздоровлення є й суб’єктивні.  Практично жодної копійки на оздоровлення не виділив Монастириський район. Лише 20 тис. – Підгаєцький, по 30 тис. Зборівський та Козівський. Не зрозумілою залишається ситуація з Чортківщиною. За однією інформацією, цей район також проігнорував літнє дитяче оздоровлення. Натомість голова Чортківської РДА зазначає, що на ці потреби було виділено майже 100 тис. грн. Чому цього не відображає статистика, не зрозуміло. Очільник району пообіцяв розібратись, куди поділися кошти і чому в рейтингу Чортківщина виявилась аутсайдером.

 

У поточному році в області розпочали роботу 202 заклади оздоровлення та відпочинку. З них 9 стаціонарних. З кожним роком ця цифра зменшується. Так ще кілька років тому їх було 14, потім – 12, далі – 11, а цього року – всього 9.  У порівнянні з 2014 роком, скоротилася кількість пришкільних таборів в області, у зв’язку з цим суттєво зменшилась кількість охоплених відпочинком дітей. Варто відзначити, що у попередні роки робота таких пришкільних таборів зазнала нищівної критики. Одні вважали їх неефективними і наполягали, що роботою таких закладів обласне керівництво «роздуває» статистику. Мовляв, який може бути відпочинок на асфальті ще й при навчальному закладі. Натомість в адміністрації завжди «вичитували» районам, бо ті не хочуть і не вміють організувати роботу. Видно, цього року практика пришкільного відпочинку  не виправдала себе і перейшла на другий план. Попри це в адміністрації підкреслюють, що табори функціонували у кожному районі області, за винятком Монастириського та міста Чорткова.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Інтерв'ю
«Spektr» – нове лице відомої стоматології
10:14, 17 Листопада, 2024

«Spektr» – нове лице відомої стоматології

ТОП новини тернопільщини: