Місцеві чиновники не на жарт почали займатися інвестиційними проектами у області. Крім держав-сусідів «вкладати» у розвиток Тернопільщини збирається навіть Китай.
Перегляньте також:
- Син Віктора Павліка під час війни виїхав в Америку
- Шумська школа мистецтв отримала музичні інструменти від благодійників
Тернопільщина має вдале розташування, яке можна вигідно використовувати. У рамках цієї співпраці планується відновлення заводів, які зараз у нас не працюють. Або ж відкриття нових для збільшення робочих місць та продажу продукції не лише у країні, а й за її межами.
«Шовковий шлях», який зараз намагаються відновити, за історією проходив через територію Київської Русі.
Суть співпраці полягає у тому, що Китай шукає ринки збуту. Для них це в основному Європа. Географічно це великі затрати на доставку. Для Тернопільщини така співпраця вигідна, бо шлях має і зворотній зв’язок.
Проте, є певні труднощі з іншими областями, тому що Тернопільська не має зовнішніх кордонів. Є можливість залучати своїх знайомих з Польщі, Франції та Бельгії. Будувати спільні підприємства та продавати свою продукцію у Азії: Узбекистані, Киргистані та в країнах колишнього СРСР, де є збережені певні контакти, чи напрацювання.
Вже є певні результати по співпраці з Китаєм. Чиновники хочуть, щоб «Шовковий шлях», який Китай проводить від своїх кордонів до Європи лежав також через Тернопіль.
Які саме провінції Китаю зголосилися співпрацювати з Тернопільщиною поки що тримають у секреті. Проте, стверджують, що такі існують. Одна з них знаходиться на південному заході країни.
Оксана Ботюк