Як стало відомо з власних джерел сайту Тернополяни, у Генеральній прокуратурі обговорюється кандидатуру певного Олександра Мартинюка.
Перегляньте також:
- Велике горе: трагічно загинула медсестра тернопільської лікарні
- На Тернопільщині водій вночі зачепив дзеркалом пішохода, а той помер
Заступник прокурора Хмельницької області Мартинюк Олександр Григорович 22 серпня 2011 року був призначений колишнім генеральним прокурором Пшонкою прокурором міста Хмельницька. Відсидівшись при регіонах чотири роки в кріслі міського прокурора, Мартинюк раптово став потрібен новій владі і його 23 квітня 2015 року було призначено заступником прокурора Хмельницької області. Тепер же Олександра Григоровича штовхають ще вище – на прокурора Тернопільської області. Ось так можна коротко описати неочікуваний злет прокурора часів Януковича, якого на Хмельниччині називають корупціонером в погонах. Які ж такі заслуги є в Мартинюка, що так сприяють його стрімкий кар’єрі? Чи може все-таки кандидатура майбутнього поборника корупції в нашій області виявилась дійсно бездоганною?
Та варто лишень переглянути декілька повідомлень в ЗМІ, як ми знайдемо багато досить двозначних фактів в діяннях Мартинюка на посаді прокурора м. Хмельницький. Так, на цьому місці він корував звинувачення 19-річного сина депутата Хмельницької облради Дмитра Червонюка, який в 2013 році п’яний на смерть збив молодого чоловіка на пішохідному переході. Спочатку водія кваліфікували як свідка, а потім віпустили під заставу і поклали в лікарню. Потім із-за ряду мітингів і журналістських матеріалів у всеукраїнських ЗМІ депутатського синка все-таки взяли під варту в СІЗО. В результаті звинувачуваний все одно отримав умовний термін (4 роки). Процес мав широкий громадський резонанс. Мати водія – депутат Хмельницької облради Галина Червонюк, батько – власник цілісного майнового комплексу Рівненский льонокомбінат (Рівне) Олег Червонюк.
Інша скандальна історія стосувалася брата Мартинюка Ковтонюка Сергія Васильовича, який у м. Шепетівка незаконно (без конкурсу) взяв під аптеку цілий лікувальний корпус в районній лікарні, тоді як там катастрофічно не вистачає приміщень для лікування городян. Працівники лікарні у скарзі в прокуратуру повідомляли, що аптека працює без жодних дозвільних документів, що будь-які ліки відпускаються без рецептів та ще й сумнівного походження. В заяві також йшлося про те, що жодні контролюючі служби не мають права туди заходити, що їх просто не пускають – один дзвінок до прокурора (Мартинюка) і всі питання «позитивно» вирішені. Ось так виглядає майбутній поборник корупціє в Тернопільській області. А чи не достатньо вже експериментів та засилання нам пшонкиних та захарченкових досвідчених корупціонерів? Досить того, що десант іногородніх перших заступників в нашій обласній прокуратурі та в обласній міліції вже приземлили! Чи може знову ж наступив час «смотрящих» в нашій області, засланих Києвом?