Перегляньте також:
- Шумська школа мистецтв отримала музичні інструменти від благодійників
- Трагедія на Тернопільщині: помер чоловік, який накормив дітей отруйними грибами
За словами спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана, для децентралізації необхідно внести зміни до Конституції і переписати майже 500 нормативних документів.Парламент України планує не пізніше 15 липня прийняти закон про децентралізацію держуправління. А обласні держадміністрації до 1 червня зобов’язані розробити Перспективний план формування дієздатних громад по області. Уряд запропонує методологію, як створити об’єднання і яким чином визначати центри громад. Нову карту області з укрупненими громадами повинен приймати обласна рада.Завдання уряду – провести реформу до жовтня. Саме на кінець цього місяця заплановані місцеві вибори, які планують провести на новій територіальній основі.
Три рівні адмінреформи
Відповідно до реформи пропонується ввести три рівні адміністративно-територіального устрою.
Рівень перший: Регіон
Досить імовірно, що Україна буде розділена на дев’ять регіонів:
- Поліський: Волинська, Рівненська, Житомирська області
- Карпатський: Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька області
- Подільський: Тернопільська, Хмельницька, Вінницька області
- Київський: Київська, Чернігівська, Черкаська, Кіровоградська області
- Слобожанський: Сумська, Полтавська, Харківська області
- Придніпровський: Дніпропетровська, Запорізька області
- Донецький: Луганська та Донецька області
- Причорноморський: Одеська, Миколаївська, Херсонська області
- Автономна республіка Крим
Рівень другий: Район ( округ, повіт)
Нинішні 468 районів теж укрупнять. На їх місці з’являться 100 нових районів (округів, повітів).
Рівень третій: Територіальна громада (волость)
Цей рівень теж припускає укрупнення нині діючих місцевих громад — замість них має з’явитися 750 нових територіальних громад.
Хто замінить глав адміністрацій?
Передбачається, що в якості зразка Україна використовує досвід Франції. У нових районах (округах, повітах) місцеві органи влади переформатують в «органи префектурние типу».
На чолі кожного району буде стояти префект (державний чиновник). Одне з головних завдань префекта — контроль за роботою органів місцевого самоврядування (в усіченому варіанті зараз цим займаються прокурори).
Префекта призначатиме Президент за поданням Уряду. Ця людина повинна мати спеціальну освіту та підготовку і пройти суворий відбір. Ще одна особливість майбутніх префектів — політична нейтральність. Цим чиновникам буде заборонено бути в якійсь партії, а також балотуватися на будь-які політичні посади. Це будуть ті люди, яким довіряє держава.
Як буде проходити реформа?
За словами спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана, для децентралізації необхідно внести зміни до Конституції і переписати майже 500 нормативних документів.
Парламент України планує не пізніше 15 липня прийняти закон про децентралізацію держуправління.
А обласні держадміністрації до 1 червня зобов’язані розробити Перспективний план формування дієздатних громад по області.
Уряд запропонує методологію, як створити об’єднання і яким чином визначати центри громад. Нову карту області з укрупненими громадами повинна приймати обласна рада.
Завдання уряду — провести реформу до жовтня. Саме на кінецьцього місяця заплановані місцеві вибори, які планують провести на новій територіальній основі.