Тернопільський архієписком закликає вірних до християнської тверезості та розважливості

Опубліковано:
18 Квітня, 2015 о 10:00

ЗВЕРНЕННЯ КЕРУЮЧОГО ТЕРНОПІЛЬСЬКОЮ ЄПАРХІЄЮ УПЦ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІЙШОГО АРХІЄПИСКОПА НЕСТОРА ДО ДУХОВЕНСТВА ТА МИРЯН ЄПАРХІЇ

 Всечесні отці, дорогі браття та сестри! Христос Воскрес!


Радість Пасхальних свят у нашій єпархії цього року потьмарена жахливими новинами. На свято Великодня в селі Снігурівка, що в Лановецькому благочинні, пожежа зрівняла з землею нашу святиню – унікальний древній дерев’яний храм, зведений ще на початку минулого століття. А, буквально за кілька днів після цього, на двох інших парафіях нашої Тернопільської єпархії, сталися цинічні пограбування. Маємо надію, що органи правопорядку знайдуть винуватців цих трагедій, і  дадуть справедливу оцінку їх вчинкам.

 

Християнська  тверезість та розважливість вимагає від нас, від кожного на своєму місці, повної відповідальності за все те, що стається довкола. Досить часто, а священнослужителі  знають про це дуже добре, люди самі є джерелом власних проблем і негараздів, хоча схильні шукати винних довкола себе.

 

Звернутися до вас мене сьогодні змушує важливість проблеми, з якою ми так близько зустрілися в ці дні. Ця проблема не палії і не церковні злодії. Ця проблема – наша власна байдужість та безпечність! Сьогодні технічні можливості дозволяють легко контролювати все те, що робиться в храмі. Правда, для того, щоб встановити сигналізацію потрібно витратити не тільки кошти, але й певні зусилля. Іноді виглядає так, що кошти зібрати простіше, ніж знайти бажання та час, для того, щоб зробити все, як належить.

 

Священицька та християнська ревність повинна бути не лише добрими намірами, які ми не втілюємо, а лише переносимо з року в рік, а конкретними вчинками на користь Святої Церкви. Ще через пророка Єремію Господь попереджав про вічний осуд і прокляття тому, хто «робить роботу Господню недбало» (Єрем. 48:10).

 

Новини про те, що наші храми можуть бути пограбовані та понищені вогнем – вже стали сумною реальністю. Реальністю, за яку, наголошу ще раз, несе відповідь кожен із нас. Тому, я вкотре закликаю всіх священно- та церковнослужителів Тернопільської єпархії Київського Патріархату помножити свою пильність.

 

Храми, які досі не обладнано сигналізацією, слід якомога швидше підключити до служби охорони. Населені пункти, де немає технічної можливості це зробити, повинні, в співпраці з настоятелем, налагодити систему регулярних чергувань на території храму. Не допустимо залишати православні святині без належного догляду на тривалий час. Упродовж останнього місяця ми вже переконалися, що скупий та лінивий платять двічі. Хотіли трохи зберегти церковну касу, а втратили все, що мали: «Знайте ж це, що коли б знав господар, о котрій то годині підкрадеться злодій, то він пильнував би, і свого б дому не дав підкопати» (Лк.12:39).

 

Водночас, цим зверненням, оголошуємо про всеєпархіальний збір коштів, церковного начиння, богослужбових книг і всіх інших речей першої необхідності, для допомоги нашим братам і сестрам села Снігурівка, де громада Київського Патріархату нині опинилася під голим небом, без жодних засобів для продовження богослужбового життя. Всі речі та кошти можна приносити в єпархіальне Управління:  «Блаженні милостиві, бо помилувані вони будуть» (Мф. 5:7).

 

Немає сумнівів у тому, що все, що стається в нашому житті, служить знаряддям премудрого промислу Божого. Через трагічні та скорботні обставини Господь, дуже часто, промовляє до нашого затверділого серця, змушуючи нас пробудитися від духовного сну.

 

Будемо молимося про те, щоб Воскреслий Спаситель подавав нам сили та мудрість пережити послані випробовування. Нехай ці скорботи, які випали на нашу долю, будуть не лише покаранням за недбальство та безпечність, але й стануть добрим уроком для кожного з нас на майбутнє.

 

Благословення Господа, Який Воскрес із мертвих, нехай перебуває з усіма нами!

 

+ Нестор,
Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький

 

м. Тернопіль.  17 квітня 2015 року.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #згоріла церква, #нестор, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #сеігурівка, #тернопіль, #тернопільські новини, #УПЦ КП
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Роман Полікровський
17:08, 20 Липня, 2024

«Без економіки ми не виграємо війни», – мер Збаража Роман Полікровський

Блоги

ТОП новини тернопільщини: