Делегація муніципалітету, яка повернулась із зони АТО, розповіла сьогодні, що управління освіти Тернопільської міськради та відділення освіти міста Лисичанськ розробляють проект взаємодії двох міст. Зокрема йдеться про опіку над дітьми зі Сходу, спільні поїздки із тернопільськими школярами та відправку постраждалої від неоголошеної війни малечі у міста-побратими Тернополя.
Перегляньте також:
- Збірна України переграла Албанію і пробилася в плей-офф Ліги націй
- Графік вимкнення світла на Тернопільщині 20 листопада
Ще влітку діти з Лисичанська гостювали в Тернополі і якраз в той час на екскурсію Карпатами відправлялись вихованці 19-ої школи. Маленьких східняків вони взяли з собою, подружилися, а вже на початку нового навчального року влаштували збір для нових друзів шкільного приладдя. Підопічні шкіл №19, 2, 4 передали в Лисичанськ наплічники, канцелярські прилади, зошити та щоденники. Відвезли зібране депутати Тернопільської міськради. Натомість лисичанські діти підготували листи для своїх нових тернопільських друзів, намалювали плакати у дружні школи.
– Діти Лисичанська хочуть навчатися в Україні, Хочуть тут жити. Коли ми проводили для малечі уроки, то запитались ким вони себе бачать через 10 років. І лише один 1 хлопчик сказав, що поїде на заробітки в Москву…Наскільки діти щиро відчувають дружбу. Я переконаний, що ми не перевиховаємо їхніх дідусів і бабусь, яких зазомбувало російське телебачення, важко переконати і їхніх батьків. Але місточок до дорослих – діти, – коментує секретар міськради Ігор Турський.
Діти, які навіть виростають у проросійських сім’ях, після відвідин Тернополя розповідають своїм рідним правду про дружньо налаштовану до них Україну. Мало хто з Лисичанських дітей був за межами України. Часто навіть не виїжджали за межі області, тому щиро захоплювались новим побаченим містом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тернопільська школа №27 святкує 25-річний ювілей
– Лисичанські вчителі під час окупації військами превдоруспібліки співпрацювали з українськими військовими, підказували їм позиції сепаратистів, вночі розклеювали листівки, – додає Ігор Турський. – Вони тікали з міста, бо сепаратисти розшукували їх. Я вважаю, що зараз наша місія, та й інших міст – налагоджувати зв’язок зі звільненими містами Донеччини та Луганщини, щоб показувати їм яка є Україна, дізнаватися їхнє бачення України.
Міське керівництво Лисичанська готове закласти кошти в бюджет на поїздки талановитих дітей на Захід України та навіть у міста-партнери Тернополя.
– Ми маємо великі можливості приймати тих діток, йдеться про партнерство і між окремими школами Лисичанська і Тернополя, і загальноміське, – коментує начальник управління освіти Ольга Похиляк.
За словами директора школи №19 Ганни Яреми, із лисичанською школою №8 вони домовилися про те, що тамтешні освітяни складуть список необхідних речей для шкіл міста та прилеглих сіл, надішлють його в Тернопіль. Згодом тут зорганізують благодійний збір шкільних речей для східняків.
Юлія Швець