Тернопільське представництво Міжнародної торгової палати ICC Ukraine повідомляє, що 22 вересня цього року в Києві відбувся бізнес-форум «Україна-Естонія», в якому взяли участь представники ділових кіл України та Естонії. Захід був організований в рамках візиту до України делегації Естонії на чолі з Генеральним секретарем ICC Estonia Тіі Таммемагі. Тернопільщину представляв віце-президент з питань регіонального співробітництва Міжнародної торгової палати ICC Ukraine Тарас Демкура.
Перегляньте також:
- Опублікували креслення Ягільницького замку 1817 року
- У Тернопільській ОВА обговорили дотримання прав дітей у Новосільській спеціальній школі
Під час відкриття форуму Президент Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати ICC Ukraine Володимир Щелкунов наголосив на тому, що Угода про Асоціацію між Україною та ЄС відкрила нові перспективи для розвитку бізнесу в Україні. Він також зазначив, що Міжнародна торгова палата ICC Ukraine готова запропонувати нові напрямки взаємодії представників бізнесу обох країн та можливі формати співпраці. Задля цього ICC Ukraine готова відкрити в Естонії власний міжнародний центр ділового співробітництва, який буде надавати українським підприємцям необхідний комплекс послуг та допомогу для виходу на естонський ринок. Володимир Щелкунов додав, що Міжнародна торгова палата в Україні, як активний учасник формату «Діалог влада-бізнес», буде доносити позицію бізнесу та формулювати пропозиції щодо усунення проблем, робити усе аби позиція бізнесу буда почута та врахована.
Посол Естонії в Україні Mаргус Рава в свою чергу зазначив, що взаємна торгівля між країнами зазнала значного падіння. Її об’єм скоротився з 0,5 млрд євро до 100 млн. євро упродовж останніх кількох років. Значна кількість естонських підприємств залишила ринок України, про, на його думку, є і позитивні сигнали, які можуть стати початком значного зростання у майбутньому.
Проблемам України в європейському контексті був присвячений виступ члена Європейського Парламенту Урмаса Паета. Він підкреслив, що Естонія глибоко інтегрована в усі структури ЄС та євроатлантичної спільноти і готова підтримати Україну, зокрема надати експертів в усіх напрямках здійснення реформ.
«Сьогодні Україна має вкрай низькі міжнародні індекси розвитку бізнесу і потребує консолідованої міжнародної допомоги, особливо інвестицій задля модернізації економіки. Україна у свою чергу повинна забезпечити бізнесу стабільність та передбачуваність правил. Адаптація до високих вимог європейського ринку буде важкою але необхідною умовою для розвитку конкурентоздатності українських товаровиробників. Ваша країна потребує усіх видів підтримки міжнародної спільноти. Наразі вона має потужну підтримку у Європарламенті, в якому діє неформальне об’єднання «Друзі України», до якого входить 100 депутатів. Вони забезпечують сприяння Україні на усіх рівнях, зокрема щодо збереження і посилення пакету санкцій, що були застосовані до Росії після анексії Криму та військової агресії на Сході України.
Естонія як член ЄС підтримала консолідовану позицію Євросоюзу попри вразливість власної економіки від їхніх наслідків, адже Росія посідає третє місце за обсягами двосторонньої торгівлі. Введення санкцій – це акт солідарності міжнародної спільноти з народом України, захист власних принципів у відповідь на виклик з боку Росії», – зазначив Урмас Пает.
Під час другої частини форуму представники Leinonen Ukraine та провідних компаній Естонії презентували усім присутнім умови та особливості ведення бізнесу в обох країнах.
«Хочу наголосити на тому, що в Естонії на високому рівні розвинений електронний обіг документів. В них навіть є електронне голосування, нотаріальне оформлення «купівлі-продажу», діє система електронного підпису. Як це втілено на практиці, естонська делегація продемонструвала під час зустрічі в українському уряді.
Додам, що Урмас Паєт є послом доброї волі від України, адже він часто в нашій країні і постійно інформує Європарламент про стан справ у ній. Він неймовірно вболіває за нас, за що йому велика подяка», – підкреслив Тараса Демкура.
На завершенні Форуму Генеральними секретарями Володимиром Михайловим та Тіі Таммемагі було підписано Угоду про співпрацю ICC Ukraine та ICC Estonia. Угоду підписано в рамках взаємодії національних комітетів ICC, що регулюється Хартією Міжнародних Торгових Палат щодо співробітництва між національними комітетами країн. Документ передбачає системну консолідацію зусиль обох сторін, спрямовану та налагодження партнерських взаємин між діловими колами країн.