«Всьо смєшалось в домє Облонскіх…» – пригадуєте ці перші рядочки з «Анни Кареніної»? Так ось, вони цілком актуальні і для нашого часу, нашої країни і навіть нашого міста. Бо насправді все змішалося в місті Тернополі, а якщо точніше – в головах новообраних депутатів міської ради.
Перегляньте також:
- Тернополян навчатимуть як боротися зі стресом
- Викрили посадовців ЗСУ, які «переплатили» 27 млн бюджетних грн на закупівлі запчастин до бойових літаків
На черговій сесії, яка відбулася 24 листопада, було прийнято декілька вельми примітних рішень, які вкотре засвідчили, що наші обранці думають про що завгодно, лишень не про людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мер Тернополя завадив запровадити депутатські привілеї
Рішення перше – відновити табло на тернопільському універмазі. Воно показуватиме температуру повітря, годину та радіаційний фон, і це нібито передбачено програмою захисту населення і території Тернополя від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Ну, прийняли – то й прийняли, нехай, але… На його закупівлю виділять 500 тисяч (!) гривень з міського бюджету. Плюс демонтаж старого оцінено у 30 тис. грн, і ще додайте сюди той факт, що це табло щороку буде споживати електрики на 15 тис. грн, і ще у 5 тис. грн у рік обійдеться його поточне обслуговування. Словом, влетіли ми на повну з цим табло, але кажуть, що воно нам конче необхідне. Ну нехай. Ми ж в принципі були б не проти, якби при цьому депутати не додумалися прийняти двох наступних рішень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому свободівці в Тернополі проти Самопомочі (Львівський досвід)?
Рішенням другим внесли зміни до бюджету міста, в якому окремим пунктом виділили 350 тис. грн на коригування проектно-кошторисної документації з будівництва школи №25 у мікрорайоні «Кутківці». 350 тисяч на школу проти 500 тисяч на табло!
Будівництво школи в Кутківцях розпочато ще в 1993 році. Надворі вже 2015-й добігає кінця. А в цьому мікрорайоні не те, що школи нема, там, виявляється, навіть з проектно-кошторисною документацію не все гаразд. І ось милосердні тернопільські депутати зглянулися над бідними кутківецькими дітьми і кинули їм, наче тому псові, кістку у вигляді 350-тисячної подачки. Ще раз нагадую: на інформаційне табло – 500 тисяч, на школу – 350.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З’явилася надія на добудову школи в Кутківцях
Але й це ще не все. Бо було прийняте на сесії і рішення третє – на харчування дітей бійців АТО в школах міста виділили аж 100 тис. грн і додатково 200 тисяч на те, щоб безкоштовно харчувалися діти, які навчаються в школах-садках. На табло – 500 тисяч, на дітей – 300!
Які складні процеси відбуваються в головах наших депутатів, коли вони приймають такі рішення, сказати важко. Але можемо з упевненістю констатувати: ще кілька таких рішень – і хтось із обранців точно отримає в «табло» від тернопільської громади. Принаймні вже тепер тернополяни починають висловлювати своє невдоволення від таких рішень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перша «земельна» сесія Тернопільської міськради тривала дев’ять годин
«Був дуже радий, дізнавшись про намір встановити нове інформаційне табло на ЦУМі, – пише тернополянин Олександр на сайті міської ради. – Проте, не меншим було здивування, побачивши скільки грошей на це виділяють з бюджету. Пошукав в інтернеті, найдорожчі LED-екрани з надвисоким розширенням 27 777 пксл/м² коштують близько 55 тис.грн/кв.м. Це найдорожчий і найкращий який є. В такому немає потреби, але брав до уваги найдорожче що є, щоб менше питань виникало. Якщо ставити такий екран шириною в 5 м і висотою в 1 м, то матимемо 5 кв. м. Тобто найдорожчий на ринку екран площею в 5 кв. м буде коштувати ледь 280 тис. грн. Нехай космічні 20 тис. грн. на доставку з будь-якої точки нашої планети. Решта грошей куди? 200 тис. грн на програмування екрану і монтаж? Це що – жарт? Проінформуйте, будьте ласкаві, про те, який саме екран міська рада збирається купувати і розпишіть детальний розхід коштів. Що і куди. Дякую за відповідь, яку очікую тут побачити!»
Своє запитання тернополянин розмістив ще 25 листопада. Відповіді міськради досі нема.