Тернопільські обласні депутати "прогулюють" сесію, та все ж вона розпочала свою роботу (Оновлено)

Опубліковано:
9 Квітня, 2015 о 11:23

Сьогодні на сесії Тернопільської обласної радистаном на 10 годину 14 хвилин очільник області Степан Барна застав лише десяток депутатів. Більшість вирішила просто не прийти. Про це повідомляє кореспондент ТІБ, який перебуває у сесійній залі.

 Проте голова Тернопільської обласної держадміністрації спілкується з депутатами у кулуарах, аби не витрачати намарно час, призначений для вирішення справ Тернопільщини.

 

Нагадаємо, 2 квітня президент Петро Порошенко призначив головою Тернопільської ОДА депутата Верховної Ради (“Блок Петра Порошенка”) Степана Барну і це перша сесія обласної ради на якій він присутній уже в новому статусі.

 

 

***

На 10:25 – Сесія розпочала свою роботу. 

 

***

Загалом на розгляд депутатів пропонується близько 70 питань. На початку пленарного засідання планується заслухати інформацію про ситуацію, що склалася з посівом цукрових буряків під урожай 2015 року в Тернопільській області.

 

Під час пленарних засідань сесії планується заслухати звіт голови Василя Хомінця про діяльність Тернопільської обласної ради за останніх півтора року, обговорити  обласну програму підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції, та членів сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції на 2015 – 2019 роки, ряд інших обласних програм.  Депутати також розглянуть чимало господарських питань та запропоновані зміни до бюджету на цей рік, ряд заяв та звернень.

 

Як уже повідомлялося, 7 квітня відбулося засідання президії обласної ради, на якій було затверджено основний перелік питань для розгляду на пленарних засіданнях  52 сесії.

 

***

Триває 52-га сесія Тернопільської обласної ради. На сесії розглядатимуться 67 питань, одне з яких Про клопотання щодо нагородження Грамотою ВРУ Гаріяна Сергія Васильовича – написала на своїй сторінці ФБ Софія Гусак.

 

 

 

***

Депутати прийняли звернення до керівництва держави щодо повернення Почаївської Свято-Успенської лаври до державного історико-архітектурного заповідника


ses1 Затвердивши порядок денний,  депутати розпочали розгляд питань. Першим народні обранці розглянули і затвердили Звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Премєр-міністра України Яценюка А.П. щодо скасування  розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №438-р “Про виключення із складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Почаївської Свято-Успенської лаври”.  У зверненні, зокрема, йдеться: “Цілеспрямовано перетворюється в осередок антиукраїнства та міжконфесійної неприязні одна з духовних святинь українського народу – Свято-Успенська Почаївська лавра. Прикриваючись ярликом “канонічності”, УПЦ Московського патріархату намагається русифікувати український народ, сприяючи окупантові… Тенденції антиукраїнської позиції підсилилися у звязку із прийняттям Кабінетом Міністрів України розпорядження від 17 липня 2003 року №438-р “Про виключення  із складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Почаївської Свято-Успенської лаври”.  У грудні того ж року урядом Януковича відбулася передача комплексу споруд лаври у безкоштовне користування представникам Української православної церкви Московського партірхату, про що укладений договір між держбудом та Свято-Успенською Почаївською лаврою. Договір діє 49 років – до 1 січня 2052 року. Такі дії Януковича мали на меті знівелювати не лише українську історію, а й українську церкву. Українські християнські центри – Зарваниця, Почаївська, Святогірська та Києво-печерська лаври, Софія Київська – це духовне багатство українців… З огляду на зазначене ми, депутати Тернопільської обласної ради, повторно звертаємося до Вас та вимагаємо скасувати розпорядження Кабінету міністрів України від 17 липня 2003 року  №438-р “Про виключення  із складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Почаївської Свято-Успенської лаври” та повернути попередній правовий статус”. Також депутати прийняли звернення  до Президента України Петра Порошенка щодо відновлення історичної справедливості та повернення Степану Бандері та Роману Шухевичу звання Герой України (посмертно). Ще одне звернення підтримали депутати – до Президента України, голови Служби безпеки України, міністра закордонних справ щодо звільнення патріота України Миколи Карпюка з російського полону.

 

***

Сесія заслухала звіт голови обласної ради


 

ses2

Василь Хомінець прозвітував перед депутатами про діяльність Тернопільської обласної ради з листоспопада 2013 року по сьогодні “З громадою – і для громади”.  Отримавши відповіді на усі запитання, депутати взяли звіт до відома.

 

Також на пленарному засіданні було прийнято ряд програм – обласну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції\СНІДу на 2015-2018 роки, програму антитерористичних заходів у Тернопільській області на 2015 рік, обласну програму підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції та членів сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції на 2015-2019 роки. також депутати затвердили зміни до деяких обласних програм.

 

 

***

Депутати прийняли ряд господарських питань


ses3

Зокрема, надали дозволи підприємцям на розробку надр та спеціальні дозволи на користування надрами, підтримали організацію  ботанічного заказника у Бережанському районі, оголосили території природно-заповідного фонду місцевого значення у Кременецькому та Тернопільському районах.

 

Також депутати затвердили ряд розпоряджень голови обласної ради, прийнятих у міжсесійних період,  прийняли зміни та доповнення до статутів комунальних установ, розгляянули ряд інших господарських питань.

 

 

 

 

***

Перше пленарне засідання 52 сесії завершилося


s

На першому пленарному засіданні депутати розглянули понад 60 питань.  Після дискусій та обговорення депутати вирішили перенесли  розгляд питання щодо внесення змін до бюджету на 2015 рік на наступне пленарне засідання. Про його дату буде повідомлено додатково.

 

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #обласна рада, #сесія, #степан барна, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Анастасія Шмир
17:13, 15 Липня, 2024

“Хочу знайти свого чоловіка”, – дружини зниклого безвісти військового з Тернополя

Блоги

ТОП новини тернопільщини: