За рішенням Кабінету Міністрів та розпорядженням Президента кожна область України отримала завдання побудувати певну кількість оборонних укріплень у зоні АТО. На їх спорудження держава виділила 850 млн. грн. Тернопільщина теж має внести свою лепту: спочатку планувалося звести сім фортифікаційних споруд, але наразі зупинилися на чотирьох. Перші бригади будівельників уже вирушили на Луганщину, пише “Номер один”.
Два оборонних укріплення Тернопільська область має звести біля міста Попасна, інших два – біля міста Золоте Луганської області. Символічно, що саме у Попасній несе службу батальйон спецпризначення «Тернопіль».
Перегляньте також:
- У Кременці затримали юних наркоторговців
- Ірина Скуратко очолила Агенцію регіонального розвитку Тернопільської області
На рахунки Тернопільської облдержадміністрації для спорудження укріплень держава перерахувала перший транш – 2 млн. 900 тис. гривень. До кінця квітня область отримає ще перерахунки, що у загальній сумі становитиме 5,2 млн. грн. Останню частину грошей очільники ОДА сподіваються отримати до кінця травня. Загальна вартість проекту для нашої області складатиме близько 10 млн. гривень.
Споруджувати укріплення мають будівельні організації нашої області. У суботу, 18 квітня, на Схід уже вирушили перші робітники – 70 людей і 25 одиниць техніки. Згідно з поставленим завданням, завершити зведення укріплень потрібно до 25 травня, однак, за оптимістичними прогнозами будівельників, це вдасться зробити до 12 травня.
З тривогою відправлялися на Схід будівельники, як-не-як, а у зоні бойових дій на кожному місці може підстерігати небезпека. Оскільки в місцях призначення вистачає своїх проблем з гуманітарним забезпеченням, наші бригади змушені були везти все необхідне звідси: від інструментів до харчів. Забезпечити продуктами допомогли аграрії Тернопільщини: окрім вирощеного на своїх господарствах, передали й іншу провізію, яку закупили або обміняли. Волонтери, організації, небайдужі люди допомогли спільними зусиллями спорядити чоловіків у дорогу.
Не все так просто в організації будівництва східних укріплень: є чимало проблемних питань у співпраці держави, області і будівельників. Так, до прикладу, організації, які беруть участь у проекті, невдоволені, що деякі будівельні фірми ігнорують звернення від облдержадміністрації щодо надання техніки.
Як тернопільська влада, так і фірми-будівельники наголошують: якщо не спинити агресора на Сході, будувати військові укріплення доведеться у нас.