За іронією долі колишній комісар Єврокомісії, а нині президент Литви Даля Грібаускайте працює у Будинку Президента, який знаходиться за два кроки від найстарішого у Вільнюсі університету, а саме – історичного факультету, на фасаді якого прикріплена меморіальна дошка з барельєфом Тараса Шевченка та написом: «Вільно…дороге моєму серцю» (українською та литовською мовами). І роки перебування юногоТараса у столиці Литви: 1829-1831.
Перегляньте також:
- Свічка пам’яті: Чому важливо вшановувати жертв Голодомору
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
Якраз у цьому Будинку й мала б відбутися 29-го листопада 2013 року історична й значуща для України подія – підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Вільнюський університет вже давно є святинею для кожного українця, хто сюди приїжджає. Адже саме тут, на другому, а пізніше – на третьому поверсі західного корпусу університету жив і працював відомий художник, професор Ян Рустем, який, бачачи жагу до малювання, давав уроки образотворчого мистецтва юному Тарасу.
Якщо стояти обличчям до Будинку Президента, то пам’ятний знак із Тарасовим зображенням буде ліворуч. Там, де у нас з вами серце. Мені пощастило побувати біля президентського «офісу» в неділю, саме тоді, коли знімали з флагштоку прапори Литви та Євросоюзу для того, щоб їх…випрати, а на місце старих відразу вчепити новенькі й напрасовані. Це було справжнє театральне дійство.
Випадкові перехожі зупинялися і фотографували урочисту мить. Несподівано мені спало на думку: «Тарас Шевченко – символ України, вже давно в Європі».