Там була тюрма «каліфорнія» – спецпризначенець про трагедію Тернопільського батальйону “Збруч”

Опубліковано:
3 Лютого, 2015 о 12:27

Колишні бійці 6-го батальйону територіальної оборони «Збруч» з Тернопільщини вважають, що відповідальність за трагедію в Херсонській області – на плечах військового командування. Вони назвали прізвища тих, хто має понести безпосередню відповідальність за халатне відношення до своїх обов’язків, що призвело до загибелі солдат.




Нагадаємо, в ніч 1-го лютого в місці розташування Тернопільського батальйону територіальної оборони «Збруч», в селі Червоний Чабан Херсонської області, сталося займання вогню та вибухнув снаряд в одній із палаток. Внаслідок трагедії загинуло 6 військовослужбовців, а 11 військових з різним ступенем травм та опіків відправлено в медичні заклади Херсонщини.

 

Боєць 3-го полку особливого призначення головного управління розвідки Володимир Разум’як, який до листопада 2014 року служив у «Збручі», в ексклюзивному інтерв’ю для тернопільських і херсонських журналістів поділився думками про причини трагедії.

 

– Офіційна версій слідства, зі слів військового прокурора, з яким я спілкувався, є те, що сержант 30-ї бригади підлив бензин в пічку і сталося загоряння палаток. Але є дуже багато і багато питань. Особисто в мене виникає запитання, чому палатки, які є легкозаймистими, в зимовий час знаходились в приміщенні колишньої ферми із заґратованими вікнами? Це стало однією з причин, що під час загорання хлопці не могли вибратись звідти через грати. Наприклад, Павло Римар не був обгорілий, а просто задихнувся димом, – каже боєць 3-го полку спецпризначення.

 

Володимир Разум’як розповів, що хлопців поселили в приміщення за день до трагічної події. А відповідальна особа за дотримання техніки безпеки знехтувала своїми обов’язками, що теж є причиною такої кількості жертв та потерпілих.

 

– Чому під час їхнього переселення, яке сталося перед днем до трагедії, не забезпечили відповідні посадові особи в особі зам по тилу батальйону, який безпосередньо відповідає за розміщення особового складу підрозділу, не забезпечив безпечне проживання особового складу? По всім військовим нормам зберігання боєприпасів, навіть в умовах бойових дій, передбачає їх розміщення на безпечній відстані від розміщення особового складу. Цього не було зроблено, – стверджує боєць.

 

Разом з херсонськими волонтерами і місцевими мешканцями хлопці швидко організували  першочергову допомогу грошима, медикаментами для чотирьох бійців, які опинилися в опіковому центрі Херсона. Проте, жоден офіцер з керівництва батальйону не відвідав та не поцікавився про стан здоров’я потерпілих, які потребували допомоги, розповідає Володимир Разум’як.

 

– Розумію, командир Ларін, який би він не був, повинен бути на місці, бо сталася трагедія, моя така думка. Але є заступник з виховної роботи Прокопчук, теперішній капітан, який був старшим лейтенантом, якого особова справа ще до сих пір невідомо де. Чому він не був на місці біля бійців в опіковому центрі?

 

Зі слів військовослужбовця 3-го полку особливого призначення, командир батальйону тероборони «Збруч» Ігор Ларін влаштував для бійців тюрму. Разом з тим, він використовував автомобілі, придбані громадою Тернопільщини, у власних цілях.

 

– Товариш підполковник створив собі приватну в’язницю під назвою «каліфорнія», в якій тримав непокірних йому бійців. Ні в одній казармі на першому поверсі, чи на другому, чи на третьому немає грат, крім кімнати зберігання зброї. Тут були вони в наявності. Як приміщення приймалися для проживання, я не розумію. Це злочинна халатність. Громада Тернополя забезпечила цей батальйон автотранспортом. Весь наявний автотранспорт використовується не для виконання задач за призначенням, а для того, щоб відвести комбата Ларіна, майора Кузяка, підполковника Дрозда, капітана Прокопчука до бару під назвою «Угра», де вони можуть попити або комбат Ларін може пограти карти. То невже гроші громади мають йти на цих «упирів»? – звертається Володимир Разум’як до журналістів, які були присутні під час розмови по скайпу.

 

За припущеннями бійця, в приміщенні, де спалахнула пожежа, перебували близько 50-ти рядових військовослужбовців. Усе командування батальйону проживало окремо.

 

Солдати «Збруча» уже не раз намагалися донести до громадськості через ЗМІ реальний стан справ в батальйоні. Були публікації тернопільських, так і херсонських журналістів. Одним із військових, які не боялися повідомляти громадськість про ганебну поведінку керівництва батальйону, був загиблий Павло Римар.

 

– Покійний Павло Римар пробував звертатися до журналістів. Про це писала «Доба», «Газета №1». Павло мав відношення до журналістики. Людина любила правду і була за справедливість. У підсумку, чим це йому обернулося? Павло, на скільки мені відомо, три місяці просився у відпустку, регулярно писав рапорта. Людину просто не відпускали, людину просто принижували.

 

Володимир Разум’як каже, що, наскільки йому відому, наразі жодному з офіцерів керівництва 6-го батальйону тероборони не висунуто жодних підозр. З його слів, військовий прокурор, намагається об’єктивно розслідувати справу.

 

Під час розмови по скайпу з тернопільськими журналістами поруч з Володимиром  Разум’яком перебував його побратим, військовослужбовець 3-го полку особливого призначення головного управління розвідки Микола Вислоцький. Бійці висловлюють свої глибокі співчуття близьким і рідним загиблих. А також, запевняють, що домагатимуться строго покарання для винних осіб у непоправній втраті для України.

 

Назарій НАДЖОГА

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі





Інтерв'ю
З докторантури на передову: історія тернопільського “Історика” з 105-ї бригади
22:13, 17 Січня, 2025

З докторантури на передову: історія тернопільського “Історика” з 105-ї бригади

ТОП новини тернопільщини: