Свята Текля повернулась до Тернополя разом із новим романом Лесі Романчук-Коковської

Опубліковано:
10 Жовтня, 2016 о 10:43

У Народному Домі «Перемога» відбулась презентація нової книги тернопільської письменниці Лесі Романчук-Коковської «Благословен, хто йде». Це ретельне дослідження про сподвижництво і життя першомучениці святої Теклі, яка жила у м. Іконія і була ученицею св. Павла. Свята Текля – покровителька Тернополя.  Її фігура стояла на вул. Верхній Панській (нині Театральний сквер) доти, доки не прийшли совіти і не «водрузили» Карла Маркса. А ще ж там була криничка із цілющою водою…

 



Багато цікавої  і пізнавальної інформації почерпнули тернополяни, які завітали на творчий вечір відомої письменниці. Ну, наприклад, чи багато з нас знає, що свята Текля – покровителька лікарів?

 

Привітати авторку прийшли друзі, знайомі, студенти, представники влади. Серед них залюблені у рідне місто, екскурсовод і краєзнавець Тарас Циклиняк  та історик Володимир Мороз, директор видавництва «Навчальна книга – Богдан»  – Богдан Будний, літературний редактор – Ірина Дем’янова, художник Володимир Басалига.  Очільник Тернопільської організації НСПУ Олександр Смик замість традиційного букету квітів, подарував прем’єру пісні.

 

Поет-це натхнення, а прозаїк – важка фізична праця. У мене є книги, які писалися легко, а є ті, які писалися важко, – зізнається пані Леся. «Благословен той, хто йде» – почала ще у 2008 році. Тему досліджувала дуже глибоко. Тричі їздила до Риму. Остаточно завершила, коли взяла у липні відпустку. Про святу Теклю. Вона мала добру освіту і силу зцілювати інших. Господь рятував Теклю тричі: від вогню, від левів, від збезчещення. Її мощі покояться у м. Маалюля (сучасна Сирія) у монастирі св. Теклі. Це єдине місце на землі, де люди досі розмовляють арамейською – мовою Христа. Наступні книги будуть про св.  Климента – єпископа Риму, який має відношення до України (відбував заслання у Криму), та про князя Володимира, який посвятив Русь у християнство.

 

 Поруч із пані Лесею на сцені був її чоловік, священик Української лютеранської церкви, Тарас Коковський. О. Тарас перекладач, проповідник, поет, музикант, виконавець власних пісень. Саме йому письменниця завдячує, адже коли працювала над книгою, то могла консультуватись у будь-яку хвилину.  Окрасою вечора стали пісні у виконанні талановитого творчого подружжя та гурту «Обрії».

 

До слова. Книга «Благословен, хто йде»  має не просто прочитатись, а й підштовхнути всіх (у першу чергу владу) до повернення у наше місто не лише фігури святої Теклі, а й усвідомлення того, що історична пам’ять є невід’ємною частиною не лише національної культури, а й внутрішньої, кожного з нас. 

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Інтерв'ю
«Spektr» – нове лице відомої стоматології
10:14, 17 Листопада, 2024

«Spektr» – нове лице відомої стоматології

ТОП новини тернопільщини: