Щороку, у четверту суботу листопада, Українці вшановують пам’ять мільйонів невинних жертв Голодомору. Одним із найпоширеніших символів цієї скорботної дати стала традиція запалювати свічку у вікні.
Ця проста, але вкрай символічна акція має глибоке значення. Вогник свічки в темряві – це не лише світло пам’яті про загиблих, а й символ надії на краще майбутнє. Кожна свічка – це мовчазна молитва, вияв поваги до страждань наших предків та непохитна віра в те, що правда про Голодомор ніколи не буде забута.
Перегляньте також:
- Нас не зламати. Наш вогонь не згасне: у Тернополі на майдані запалили свічки пам’яті
- Найпершими помирали чоловіки… (присвячую Мамі)
Ініціатором проведення акції вшанування пам’яті жертв Голодомору є американський історик, дослідник Голодомору в Україні Джеймс Мейс. Вперше про свій задум він розповів у колонці “Свічка у вікні”, яку опублікували в газеті “День” у 2003 році. З того часу ця ідея набула поширення і стала невід’ємною частиною вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні та у всьому світі.
У християнській традиції свічку запалюють за упокій померлих. Мільйони жертв загинули цілими сім’ями, не залишилось тих, хто міг би їх вшанувати. Однак зробити це для них – цілком в наших силах. Достатньо з настанням темряви, запалити свічку у своєму вікні. Це займе лише кілька хвилин, але ваш жест матиме велике значення.