Стартував перший міжнародний поетичний фестиваль «Тернопіль європейський» (Фото)

Опубліковано:
9 Жовтня, 2016

 

Учасники міжнародного поетичного фестивалю «Тернопіль європейський» зустрілись із керівниками бібліотечних установ міста.  Місцем зустрічі обрали бібліотеку-музей «Літературне Тернопілля» . Гостей привітав очільник Тернопільської обласної організації НСПУ Олександр Смик. Київський письменник Олександр Гордон представив групу польських літераторів та поетів з Києва, Чернігова та Волині: Кошуля Зембора, Данута Бартош, Луція Дудінська, Інна Ковальчук, Тетяна Череп-Пероганич, голова Волинської організації НСПУ Ольга Лясняк. Тернопільську групу представили письменники Олександр Смик, Люба Малецька, Сергій Лазо, Тетяна Дігай, Валентина Семеняк. Приємною несподіванкою стала зустріч із відомим українським перекладачем (школа  Миколи Лукаша), головою київського творчого об’єднання перекладачів – Всеволодом Ткаченком, приятелем відомого тернопільського перекладача (світлої пам’яті) Валентина Корнієнка. Поети читали найкраще із написаного. Ділилися враженнями. 

Автор проекту Данута Банош розповіла про роботу над антологіями  польсько-угорською, польсько-німецькою, польсько-російською та польсько-есперанто мовами. Польсько-українська антологія представлена поезією сучасного покоління: 57 поетів з десяти областей України, від наймолодшого – до найстаршого. Зліва друк  – польською, справа – українською. Це нагадує символічне рукостискання між країнами.

 

На закиди декого, мовляв, чому в антології немає класиків,  Гордон відповів, що вони (класики) впродовж життя друкувались у всіх можливих і неможливих антологіях, якщо ми друкуватимемо тільки їх, то українська поезія згодом помре разом з ними.

 

 

На думку пана Олександра, Тернопіль знаходиться десь посередині: з одного боку Познань і Вроцлав, з другого – Київ і Харків. Письменник сподівається, що справді європейський поетичний Тернопіль згодом акумулюватиме  у собі  різні пошуки, різні новації, різні традиції. Це дасть нове дихання і місту, і культурі.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі
21:19, 27 Травня, 2024

Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі

Блоги

ТОП новини тернопільщини: