150 чоловік взяли половину шістидесятитисячні міста, розповідає Куліш.
Трагедія в Іловайську Донецької області, де українські добровольці і частини ЗСУ потрапили в “котел”, сталася тому, що армія відразу не прийшла на допомогу.
Перегляньте також:
- Велике горе: трагічно загинула медсестра тернопільської лікарні
- На Тернопільщині водій вночі зачепив дзеркалом пішохода, а той помер
Про це снайпер добровольчого батальйону “Донбас” Дмитро Куліш (позивний “Сімка”), який провів у полоні у бойовиків 8 місяців, розповів в інтерв’ю “Главреду”.
“З моєї точки зору,” великі полководці “злили перемогу в Іловайську. На той момент ми вже взяли під контроль півміста, військовим треба було тільки пройти і взяти іншу його частину. Чому втік Литвин (командувач сектором” Д “Петро Литвин, -Ред .) Иловайский котел утворився бо драпонув саме він, а всі за ним, обрушивши позиції І щоб це оприлюднити і визнати, треба цілий рік розслідування проводити Чому затягується воно -.?. не знаю Чому Гелетей (тодішній міністр оборони Валерій Гелетей. – Ред) сидів на параді Що, не знав, що нас там в Іловайську добивають чим можуть і як можуть Та йому плювати на це було -.?.? головне показати свої блискучі зуби І ось чому зараз Гелетея не відправлять на передову Нехай з автоматом відбиває те, що життям і кров’ю відбивали наші побратими, а він просто взяв і віддав ворогу нашу рідну землю “, -возмущен доброволець.
“І ось ще в чому питання: .. У наказі про мою відрядженні немає інформації, що я був в Іловайську, Попасної, Лисичанську У ній вказали такі міста, де ми були проїздом А чого не написати про наших заслугах, що батальйон” Донбас ” зі спецназом взяли Попасную Чому не пишеться, що “Донбас” з 24-й (окремої мехбригади – Ред.).? брав Лисичанськ Чого не кажуть, що ми з “Дніпром” взяли половину Іловайська – до 150 чоловік взяли половину шістидесятитисячна міста? Скажіть, хто після Іловайська взяв хоча б одне село. Десять днів ми стояли і кричали Збройним Силам, щоб вони підтягнулися. Чому не прийшли? ” – Задав резонне питання снайпер “Донббасса”.
Нагадаємо, в Іловайську діяли батальйони спецназу МВС “Дніпро-1”, “Херсон”, “Світязь”, “Миротворець”, “Івано-Франківськ”. Незважаючи на гучні назви, всі вони були нечисленними – по кілька десятків чоловік у кожному. Найзапекліші бої розгорнулися навколо залізничної станції і депо Іловайська, де оборону тримали “Херсон” та “Миротворець”, підрозділу “Донбасу” і “Дніпра-1”.
24 серпня, поки йшли бої в Іловайську, від кордону в район селища Кутейникове почалося перекидання російських військ. Спочатку це були підрозділи 98-й ВДВ, потім 31-я десантно-штурмова, 6-а танкова і інші бригади.
Довгий час українське командування не підозрювало про численні російських регулярних військах, які були зосереджені неподалік Іловайська, а тому продовжувало операцію по оточенню Донецька. У резерві добровольчих батальйонів були зібрані частини 51-й, 93-й механізованих, 17-ї танкової бригад і декількох частин територіальної оборони.