Через блокаду півостова продукти можуть просто зникнути з полиць магазинів. Критична нестача продуктів харчування в тимчасово окупованому Криму може початися через 14 днів після того, як почнеться блокада адміністративних кордонів півострова.
Перегляньте також:
- Після понад двох років полону, військового з Тернопільщини зустріли всім селом
- “Наташа попала!”: Жінка військова з першої спроби збила ворожу ракету
Саме про цю подію попереджав Меджліс кримськотатарського народу. Відповідну думку висловили експерт благодійного фонду «Майдан закордонних справ» Юрій Смілянський і кримський блогер, громадський діяч Ліза Богуцька, повідомляють Патріоти України. Смілянський пояснив, що акція не несе в собі загрози для кримської «влади», а небезпечні її наслідки, «адже мова не про те, що люди вийдуть на вулиці, а про те, що буде перекритий доступ товарів до Криму».
Експерт зазначив, що в економічному плані Крим ніколи не був самодостатнім регіоном, і він завжди був залежним від економічних зв’язків з материковою Україною. Зараз магазини півострова, в залежності від їх розміру, мають запас продовольства всього на 14-30 днів. «У разі, коли має місце ажіотажний попит, пов’язаний з небезпекою припинення поставок продуктів і товарів першої необхідності, товарного запасу вистачить на 6, «максимум – 14 днів», – розповів експерт.
Отже, за його прогнозом через 14 днів від початку блокади люди проситимуть забезпечити їх продуктами, а Аксьонов просто не зможе цього зробити. «А далі можуть бути голодні бунти, масові протести», – припустив Юрій Смілянський. Богуцька ж має дещо інший прогноз, адже за її оцінками люди зробили необхідні запаси для того, щоб пережити зиму і до голодних бунтів ще далеко. «Але справа в іншому: в тому, що не підуть продукти в Росію, не підуть продукти для самих окупантів, у військові частини – ось це турбує Аксьонова», – зазначила вона.
Далі вона зазначила наступне: «Пан Аксьонов повинен нам дякувати, оскільки в даному випадку ми виконуємо чіткі заповіти Володимира Путіна і Дмитра Медведєва – вони знищують продукти, а ми економимо їх кошти на знищенні продуктів». Таким чином, Україна «стає з ними в один ряд людей, які забороняють ввезення іноземної продукції в Росію».