Одним із замків на Тернопільщині, який вимагає уваги істориків та реставраторів є Скала-Подільський у Борщівському районі. До наших часів збереглися лише чотириярусна порохова вежа, частина оборонних мурів, руїни вежі над Збручем та рештки палацу з залишками кам’яного орнаменту.
Проте таким замок був не завжди. Свідченням минулої величі твердині є давні зображення та старі світлини, які датуються початком ХХ століття.
Перегляньте також:
- Легенда мему з Тернополя “побацим-побацим” служить у 33-й ОМБр
- Місто Чортків: ретроспектива на столітніх світлинах
В сьогоднішній добірці можемо розглянути світлини замка у Скалі-Подільській часів 1900-1910-х років.
Перший замок тут звели ще в давньоруські часи. Він був деревʼяним, потім у XIV столітті побудували камʼяний замок.
На початку XVI століття внаслідок татарських навал вкрай занепав. У 516 році місто і замок були спалені дощенту. Якісно нова перебудова замку в Скалі розпочалася в середині XVI століття і здійснювалася за модерною новоголандською системою замку бастіонного типу з потужним артилерійським озброєнням.
![](https://tenews.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/6-1-1.png)
![](https://tenews.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/2-1-1.png)
![](https://tenews.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/2-1-1.png)
![](https://tenews.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/1-1-1.png)
![](https://tenews.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/1-1-1.png)
![](https://tenews.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/3-1-1.png)
![](https://tenews.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/3-1-1.png)
![](https://tenews.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/4-1-1.png)
![](https://tenews.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/4-1-1.png)
![](https://tenews.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/7-1-1.png)
![](https://tenews.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/7-1-1.png)