Сергій Надал: «У тернопільських школах продовжать викладати християнську етику»

Опубліковано:
1 Червня, 2016 о 09:53

Християнська етика – це частина української доброї традиції, без якої не було б України та українців. В тернопільських школах обов`язково має залишитися предмет християнської етики. Таку думку висловив міський голова Тернополя Сергій Надал, коментуючи петицію окремих тернополян з вимогою усунути християнську з міських шкіл.

 Міський голова відзначив, що християнська етика є частиною традиції і мала величезне значення для становлення української нації.

 

“Я хочу нагадати слова Патріарха Йосипа Сліпого. Свого часу він сказав: «Будуймо своє рідне виховання на власній традиції, зокрема релігійній і національній, шануючи тим труд Ваших світлих попередників, а Бог, напевно, буде щедро благословити Ваші подвиги». Ці настанови найкраще ілюструють, що значить для українців християнська етика. Це частина нашого буття”, – сказав Сергій Надал.

 

Йосип Спілпий: «Будуймо своє рідне виховання на власній традиції, зокрема релігійній і національній»

 

 Очільник Тернополя висловив думку, що ініціатори постанови не відображають думки більшості тернополян.

 

“Мені здається, що мотивація тих, хто ініціював таку петицію є лише спробою якось виділитися серед загалу. Я щонеділі відвідую Святу Літургію. Кожного разу бачу велику кількість дітей. Я не бачив, що когось примушували до чогось. Навпаки, змалку їм прищеплюють добрі традиції. Тому думаю, що петиція є спробою виділитися. Я б радив ініціаторам цієї петиції займатися іншими конституційними правами”, – сказав Сергій Надал.

 

Міський голова також висловив припущення, що боротьба з християнською етикою може бути вигідною зовнішнім антикукраїнським силам.

 

«Найбільше боялися Християнства більшовики»

 

“Якщо згадати минуле, то найбільше боялися Християнства більшовики. Вони руйнували церкви, забороняли діяльність священників. Чому? Дуже просто – християнська етика вчить людяності, вчить поважати людську особистість, як творіння Боже. Це заважає будь-якому авторитарному режиму. Можливо хтось бажає повернутися у ті часи, або виконує чиєсь замовлення із середовища ворогів України”, – зазначив Сергій Надал.

 

Міський голова також заперечив примусове навчання дітей без їхньої волі.

 

“Усі заняття є факультативними. Тобто ніхто нікого не примушує. Це була ініціатива громади, щоб такий предмет з`явився у школах з метою виховання правильних цінностей”, – зазначив Сергій Надал.

 

Підсумовуючи очільник Тернополя наголосив, що у разі потреби питання буде винесено на сесію міської ради.

 

Сергій Надал: «Ця петиція звичайно буде винесена на сесію міської ради, але я буду голосувати проти»

 

“Я особисто буду голосувати проти цієї петиції, бо вона не відображає думки більшості тернополян і суперечить національним інтересам українців. До цього ж буду закликати усіх депутатів. Але ця петиція звичайно буде винесена на сесію міської ради, бо у нашому місті демократія і це думка окремих представників громади Тернополя. Але сподіваюся, що у раді є достатньо тверезомислячих людей, які розуміють значення Християнства і християнської Церкви для становлення українців, як нації, а також розуміють, що уроки несуть лише добро”, – резюмував Сергій Надал.

 

Віра Сотник

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”
20:12, 21 Червня, 2024

Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: