Спонукало його до таких різких висловлювань те, що роботу членів переатестаційної комісії зводять нанівець апеляційні комісії. Відтак, рекомендовані до звільнення правоохоронці першого рівня й далі продовжують обіймати високі посади, а система не міняється.
Перегляньте також:
- Передати показники лічильників жителі Тернополя та області можуть у мобільному додатку «е-Тернопіль»
- Богдан Юлик затягує суди у справі колишнього керівника САД Тернопільщини
Брати участь у цьому фарсі (а саме так називають переатестацію правоохоронців обласного рівня на Тернопільщині та цілу реформу МВС) відмовилися 17 із 19 громадських активістів, які займались очищенням нової поліції. Публічно про вихід із цього сміхотворного процесу вони заявили ще вчора, назвавши це цирком і профанацією.
«Ці поважні правоохоронці, які переатестовувались, не мають навіть рівня патрульного. Адже щоб бути патрульним потрібно здати тести хоча б на 38 балів, а тут один із великих начальників проходить на 31 бал. То про що можна говорити? Про які знання?», – каже «автомайданівець» Ігор Василів.
За словами громадських активістів, самі ж питання на співбесідах не були важкими. Та для деяких навіть елементарні виявилися непідсильними. Так, одного із атестованих запитали із чого складається пістолет Макарова. Але відповіді на питання, яке знає навіть студент, чомусь не знав співробітник поліції, який вже не перший рік працює в органах на керівній посаді.
«Поліграфісти говорили, що за всю свою кар’єру не бачили таких негативних показників поліграфа. Все це зневажає та ігнорує апеляційна комісія, тож сенсу надалі брати участь у цій профанації, цьому цирку ми не бачимо. Для чого? Нашу роботу зводять нанівець апеляційні комісії, адже все вже давним-давно вирішено, – продовжує пан Ігор. – Кому потрібні такі кадри і чому їх не звільнять? Замість того, щоб відкривати ці хліви по районах (поліцейські станції), хай би ліпше очистили самостійно стару систему, але ж ні! Міняємо ліжка, а не проституток!»
«Автомайданівець» також додав, що громадським активістам Тернопільщини прикро, що вони не змогли очистити ряди корумпованих правоохоронних органів. Проте це не означає, що вони капітулювали чи опустили руки. Навпаки – припиняється гра за правилами так званої «дієвої реформи». Натомість усі зусилля відтепер будуть кинуті на громадські розслідування злочинів та випадків корупції тих правоохоронців, які зберегли свої місця.