Що мають нардепи з Тернопільщини Барна й Юрик проти української мови?

Опубліковано:
22 Травня, 2015 о 17:47

Верховна Рада України провалила вчора законопроект, який вимагає обов’язкового знання української мови держслужбовцями.

 За Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про державну службу” (щодо обов’язкового володіння українською мовою посадовими та службовими особами органів державної влади) проголосували лише 152 депутати.

 

Щодо предстаників Тернопільщини, то проголосували і Побер, і Заставний, і Люшняк, і Головко, який, до речі, і є автором законопроекту. Не натиснули кнопки тільки  “порошенківці” Олег Барна й Тарас Юрик. Були відсутніми. Де гуляли, чим займались  замість працювати — питання поки що без відповіді. Загалом же, хто й як проголосував, можна дізнатись тут.

 

Як уточнює “Портал мовної політики” , згідно з проектом, було запропоновано доповнити Закон України “Про державну службу” пунктами такого змісту:

 

– недопущення публічних проявів зневаги до української мови, знущання чи глуму з неї, а також її дискредитації;

 

– право на державну службу мають громадяни України володіють українською мовою на рівні, необхідному для виконання ними їхніх посадових обов’язків;

 

– посадові та службові особи органів державної влади зобов’язані складати іспит з української мови для підтвердження необхідного рівня володіння нею під час виконання ними службових обов’язків. Порядок проведення іспитів затверджується Кабінетом Міністрів України;

 

– не можуть  бути  обраними або призначеними на посаду в державному органі та його апараті особи, які не володіють українською мовою на рівні, необхідному для виконання ними їхніх посадових обов’язків.

 

Нагадаємо, згідно з статтею 10 Конституції України, державною мовою є українська, згідно з рішенням Конституційного Суду України (справа про застосування української мови) від 14.12.1999 р. № 10-рп/99 положення Конституції України зобов’язують застосовувати державну – українську мову як мову офіційного спілкування посадових і службових осіб при виконанні ними службових обов’язків.

 

Проте останнім часом, підмічає портал, деякі держслужбовці та депутати відверто ігнорують українську мову, дають інтерв’ю виключно іноземною. Зокрема, Арсен Аваков, Антон Геращенко та інші..

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ
14:20, 22 Липня, 2024

Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ

Блоги

ТОП новини тернопільщини: