Сьогодні часто можна почути скарги українців, які роками стоять у пільговій черзі на виділення житла, однак місцева влада його їм вперто не дає. Натомість прокурори, судді, податківці ледь не щомісяця святкують новосілля.
Перегляньте також:
- Як потрапити в екіпаж танка “Leopard”
- Керівник будівельної компанії «Креатор-Буд» Ігор Гуда взяв участь у Західноукраїнському бізнес-форумі
Невже таке можливе? Як можна відмовити у житлі тим, кому воно належиться у першу чергу і на пільгових умовах?
Виявляється, можна. Якщо треба надати житло прокуророві чи судді.
Але як – вирішили з’ясувати журналісти газети «Експрес».
У міські ради обласних центрів України надіслали журналістські запити з проханням надати інформацію про величину квартирної черги, кількість осіб, котрі мають право на першочергове чи позачергове виділення житла, а також про те, скільки квартир за останні десять років надано працівникам прокуратури, судів, міліції й податкової.
Цікаво, що майже в усіх обласних центрах Східної України, де досі керують регіонали, на запит відреагували однаково. Вибачте, мовляв, “ця інформація містить персональні дані, а тому розголошенню не підлягає”.
Така відповідь не здивувала. Бо ж як мер має пояснити, наприклад, матері багатодітної сім’ї, чому вона не може роками дістати квартиру, яка належиться її сім’ї за законом, тоді як прокурори одержують ордери на помешкання доволі швидко? І зазвичай ці помешкання у новобудові чи в елітному районі міста. Тобто посвідчення працівника прокуратури, СБУ, міліції діє на владу набагато переконливіше, ніж посвідчення багатодітної матері чи інваліда.
Але з багатьох міст усе-таки відповіли. І це дало змогу з’ясувати, як побудована ця схема, що дозволяє людям у погонах витирати ноги об закон.
Для прикладу, квартирна черга у Львові налічує 25,7 тисячі осіб. 114 сімей мешкають в аварійних квартирах, відтак потребують негайного відселення. Найдовше у черзі стоять три родини – вони на обліку ще з 1964 року. Така ж ситуація в інших містах України.
Проте міська влада Львова про цих людей не пам’ятає, а от про силовиків… За останні десять років від мерії ордери на квартири отримали 112 працівників міліції, суду, прокуратури, СБУ та навіть податкової. Найбільше у львівській мерії в пошані прокуратура.
Їм мер Андрій Садовий дав 75 квартир. І також левову частку цих помешкань силовики приватизували. Причому квартири їм дають в елітних районах міста. Так, один із суддів завдяки мерії оселився в будинку якраз навпроти ратуші.
У мерії виправдовуються. Мовляв, давали житло людям у погонах як службове.
Так, це правда. Але ми простежили, що відбувається згодом. І все стало зрозумілим.
Ці квартири міліціонери, працівники СБУ, прокурори та судді швиденько приватизують. Тобто виділені як службові, квартири умить стають приватними. І навіть якщо прокурора чи суддю переведуть працювати в інше місто, квартиру в нього вже ніхто не забере. А людина, котра прийде на її місце, знову вимагатиме від місцевої влади виділити їй помешкання!
І кому швидше мер Львова піде назустріч – багатодітній родині, котра десятиліттями тулиться в однокімнатній квартирі, чи прокуророві?
Зате яка «гуманна риторика» у пана Садового перед виборами. Ви тільки подивіться. А потім порівняйте з тим, про що ми написали вище.