Сьогодні з ініціативи ООН відзначається Всесвітній день водних ресурсів

Опубліковано:
22 Березня, 2016 о 12:32

День встановлений за рішенням учасників Конференції ООН з навколишнього середовища, яка відбулась у Ріо-де-Жанейро 3-14 червня 1992 року. Метою проведення заходів, присвячених цій даті, є привернення уваги до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.

 Вода – «альфа і омега» життя. Склянка води втамовує спрагу, від води залежить здоров’я людини. Водні ресурси мають величезне значення в царині працевлаштування, що, в свою чергу, підтримує економічний, соціальний і людський розвиток. Сьогодні четверта частина населення планети – 1,5 мільярда людей – працевлаштована саме в сферах, пов’язаних з водними ресурсами. Крім того, майже всі робочі місця, так чи інакше, залежать від наявності води. Втім, незважаючи на взаємозв’язок водних ресурсів і робочих місць, права мільйонів людей, чий добробут залежить від води, не дотримуються і не захищаються належним чином в рамках трудового законодавства.

 

Тема Дня 2016 – «Водні ресурси і працевлаштування». Вона покликана привернути увагу до тієї важливої ролі, яку водні ресурси відіграють під час створення високоякісних робочих місць. В Україні з водними ресурсами, так само як і з лісами (Міжнародний день лісів відзначався напередодні), справи невтішні. Запаси водних ресурсів (річкового стоку) в Україні на одну людину становлять близько 1,8 тис. кубічних м на рік, що є одним з найменших показників у Європі.

 

Особливо катастрофічне становище складається з водними ресурсами на півдні нашої країни. Річки міліють і висихають. Причина – замулення річок внаслідок розорювання заплав і вирубування лісових смуг, забруднення хімічними добривами, промисловими стоками, створення на їхніх берегах звалищ, глобальні зміни клімату.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Анастасія Шмир
17:13, 15 Липня, 2024

“Хочу знайти свого чоловіка”, – дружини зниклого безвісти військового з Тернополя

Блоги

ТОП новини тернопільщини: