На Тернопільщині відбувся навчально-методичний збір рятувальників. Зокрема, гірські рятувальники вдосконалювали професійну навики роботи на спелеологічних об’єктах.
«Чому це важливо? Спелеологічний туризм в Україні популярний, але пов’язаний із ризиками — перебої в освітленні, втрата орієнтації, обвали. Тому професійна підготовка рятувальників є гарантією того, що в разі надзвичайної ситуації допомога прибуде швидко й буде надана якісно. Підготовка рятувальників — це не лише фізичне навантаження, а й емоційна витривалість. Учасники збору відпрацьовували техніки спуску та підйому, орієнтування у складних умовах підземелля, навички швидкого пошуку зниклих осіб, евакуації потерпілих та надання першої допомоги», – написали на сторінці обласного управління ДСНС.
Участь у навчальних зборах взяли фахівці гірського пошуково-рятувального спелеологічного відділення спеціалізованої аварійно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Тернопільській області, здобувачі освіти, а також викладачі навчального пункту з підготовки гірських рятувальників 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України.
Перегляньте також:
«Унікальні спелеологічні об’єкти Тернопільщини – це місця, де кожен етап рятувальних операцій відпрацьовувався на практиці. Адже підземні печери з їхнім лабіринтом ходів і складною геологічною будовою — одне з найскладніших середовищ для порятунку людей. Практика, що рятує життя. Такі збори не лише підвищують рівень підготовки гірських рятувальників, а й забезпечують обмін досвідом між фахівцями, допомагаючи впроваджувати та вдосконалювати методики порятунку в реальних умовах. Рятувальники ДСНС України віддані справі та готові працювати в екстремальних умовах, аби гарантувати безпеку та порятунок кожного, хто потрапив у біду — незалежно від того, чи це під землею, у горах, чи на іншій небезпечній території», – йдеться у дописі обласного управління ДСНС.