Водохреща – особливе свято, пов’язане з традицією занурення в ополонку. Однак нехтування правилами безпеки, може призвести до плачевних наслідків. Не дозвольте святковому настрою затьмарити здоровий глузд. Перед тим, як пірнути в ополонку, зважте всі ризики. Нехтування правилами безпеки може призвести до переохолодження, гіпотермії та інших серйозних наслідків.
Аби попередити можливі інциденти, ГУ ДСНС України у Тернопільській області нагадує про правила безпечного занурення в ополонку:
Перегляньте також:
- На Водохреще похрестили військового з Тернопільської бригади
- Як українці святкували Водохреща 100 років тому
- Купайтеся лише в спеціально обладнаних місцях. Обирайте ополонки біля берега, облаштовані для купання, де чергують рятувальники та медичні працівники.
- Підготуйте тіло перед зануренням. Розігрійтеся фізичними вправами, щоб активізувати кровообіг та підготувати організм до холоду.
- Подбайте про безпеку ніг. Підходьте до ополонки в теплому та зручному взутті, наприклад, у вовняних носках, черевиках або гумовому взутті. Це захистить ноги від холоду, гострих предметів і слизького льоду. Ідіть повільно, обережно долаючи слизьку доріжку.
- Занурюйтесь обережно. Опускайтеся у воду по шию, уникаючи намокання голови, щоб запобігти рефлекторному звуженню судин головного мозку. Не стрибайте в ополонку і не занурюйтесь із головою – це може спричинити тепловий шок.
- Будьте уважні, якщо поряд діти. Слідкуйте за малюками, контролюйте їх дії та забезпечуйте безпеку.
- Дотримуйтесь правил виходу з ополонки. Не торкайтеся мокрими руками металевих поручнів – використовуйте рушник.
- Після занурення зігрійтеся. Швидко розітріть тіло махровим рушником, надіньте сухий одяг і випийте гарячого чаю. Найкраще – приготованого заздалегідь із ягід, фруктів чи трав.
Дотримуючись цих правил, ви зможете отримати позитивні враження від купання в ополонці без шкоди для здоров’я!