Розгадано таємний сенс герба Української держави

Опубліковано:
18 Листопада, 2014

Герб відновлення державності

22 березня 1918 р. Центральна Рада, відновлюючи українську державність,  затвердила герб УНР. Михайло Грушевський писав: «Українська Народна Республіка, ставши наново державою самостійною, незалежною, мусила вибрати собі й державний герб. А що вона була вже давніше самостійною державою і тільки відновила тепер своє державне буття, якого позбавило її було московське насильство й лукавство, то найбільш натуральна річ для неї звернутися до тих старих державних знаків та гербів, які вживалися нею за старих часів. Найстаріший такий Знак уживався на київських грошах часів Володимира Великого; його й бере собі за герб відновлена Українська Держава. Це зовсім правильно. Київська Держава Володимира Великого була найбільшою Українською Державою, яку пам’ятає наша історія» (М. Грушевський, «На порозі нової України», 1918). 

Справді, тодішня Українська держава займала величезну територію між Чорним, Каспійським і Балтійським морями, тобто була тим, що потім назвали «Міжмор’я». Вона була спробою відтворення аріянської імперії Аттили – ще більшої Української держави  попереднього сонячно-місячного циклу (532 роки).


Срібна монета (срібленик) Володимира Великого з гербом на зворотній стороні.

 

«Щось вроді тризубця…»

Отже, УНР взяла собі герб найбільшої і найпотужнішої держави середньовічної Європи. При цьому сенс цього герба ніхто не розумів. «Гарно стилізований геральдичний знак неясного значення, щось вроді тризубця ще з часів Київської Русі» – висловився про нього Грушевський у вересні 1917 року в ході дискусій про символіку нової Української держави.

Розробку герба Михайло Грушевський доручив 12 березня 1918 року своєму приятелю – графікові й архітектору Василеві Кричевському. Робота виконувалася у несприятливих умовах: тривала війна з Росією, українсько-німецько-австрійські війська щойно звільнили Київ від більшовиків. Проект герба було виконано в рекордний термін – за 5 днів.


Державні символи УНР в 1918 р. – Великий Герб, Державна печатка, Малий Герб (за В. Кричевським)

 

Окрім того, що робота відбувалася поспіхом, Кричевський діяв не як геральдист, а як художник, тож

розцяцькував герб, аби було «красивіше». До того ж у його свідомості це був тризубець, тобто бойова або ритуальна зброя, тому він загострив «зубці» і для надійності зміцнив їх чотирма перетинками. Для глибшого осмислення символіки не було ні знань, ні часу.

Після ухвалення герба його далі називали «тризубцем», тобто так, як на початку 19-го століття його нашвидкуруч назвав російський історик Микола Карамзін. Поступово для означення герба УНР поширилося слово «Тризуб» (з наголосом на «три»), оскільки тризубцями в українській мові називають звичайнісінькі вила.

 

Той самий «тризубець»

Через 74 роки, а саме 19 лютого 1992 р. Верховна Рада України постановила«затвердити тризуб як малий  герб  України». Як бачимо, він майже точно відповідає розробці Василя Кричевського, тобто має загострені «зубці» і перетинки. Зауважимо, що у постанові ВР слово «тризуб» пишеться з малої букви, тобто це не ім’я символу, а загальна назва – як і слово «тризубець».


Сучасний герб України

 

Таким чином, герб нинішньої держави Україна:

1. Не має власної офіційної назви (слово «тризуб» вживається як загальна назва).

2. Відрізняється від знаку Святого Володимира загостреними зубцями з перетинками.

3. Не має визначеного сенсу (тобто держава не знає, що означає її герб). 

Навіщо потрібний правильний герб

Слово «герб» означає «емблема», «знак». Це слово пов’язано зі словом «карб» (зарубка, знак, позначка, тавро, нагадування). Призначення герба – ідентифікувати організацію (державу, місто, компанію, рід, проект) і постійно нагадувати про щось дуже суттєве, притаманне цій організації.

Проте герб має й магічне призначення: безпомилково під’єднувати людину та спільноту до потрібного егрегора (психоенергетичного банку) для отримання від нього життєвої енергії. Тому правильний герб (карб) – це магічний скарб.

Для того, щоб герб спрацював як магічний ключ до отриманих у спадок запасів психічної енергії, він повинен мати відповідні ім’я, форму і сенс. У досконалій символіці вони перебувають у гармонійній цілісності. Тож якщо збереглася форма, то є можливість реконструювати ім’я і сенс.   

Для того, щоб підключитися до могутньої енергетики державотворення Володимира Великого, треба відтворити ім’я, форму і сенс його герба. Українці втратили ім’я і сенс герба, проте його форма дає підказку для їх відновлення. Тож пригляньмося до оригінального зображення герба держави Святого Володимира, карбованого на срібних монетах.

 

Птах чи тризубець?

Герб держави Святого Володимира (зліва) і Тризуб

 

Без перетинок, домальованих Кричевським, «зубці» одразу ж перетворюються на крила птаха у вертикальному польоті. На відміну від плоского Тризуба, герб Володимира просторовий – має два шари: на нижньому бачимо корпус птаха і хвіст, а на верхньому – крила. Округлення всередині крил вказують на завихрення повітря під час польоту. Вся фігура птаха стрімко рухається вниз, хвіст згорнуто в одну лінію. Графіка вражає своєю лаконічністю, виразністю, гармонією.

 

Найбільшим майстром вертикальної атаки є сокіл – тотемний птах українців: принаймні з 1 тис. до н. е. вони вживають самоназву соколоти, сколоти, соколята, соколичі, соколи.


Знаючи це, дослідники висловлювали гіпотезу, що герб Володимира Святославовича – це Сокіл династичного герба Рюриковичів. Опоненти це заперечували, адже на гербах соколи і орли зображуються головою вгору – саме таке зображення птаха є символом влади, яка має божественне походження (див.: Сокіл Род і Сокіл Волі). З другого боку, гербом Святослава Хороброго був «двозуб» (тур) – символ варни кшатріїв, які ще називали себе «турами» і «русами». Отже, Сокіл не є династичним гербом. Тоді що це таке?

 

Сокіл Воля – аріянський символ Святого духа

Для розуміння символіки держави Володимира треба розуміти характер цієї держави. Річ у тім, що у 987 році Володимир освятив Русь, зробивши  державною релігією аріянство. Нова держава мала стати духовним центром істинного, первинного хрестиянства.

Для цієї події – освячення Русі – було розроблено герб з абсолютно унікальним дизайном. Нічого подібного раніше не було: навіть при першому погляді на нього добре видно, що це не тризубець (трішула), не лілія і не корона. 

Для підтримки аріянської церкви держава виділяла 10% від надходжень до своєї скарбниці, тому головний храм – церкву Святої Богородиці – називали Десятинною церквою (докладніше у статті Русь аріанська).

В аріянстві символом Святого духа був Сокіл.

 

 

     

Хрещення Ісуса в Йордані.

 

 

Аріянська церква у Равенні (Італія), 5–6 ст. Святий дух уособлюється білим соколом, який ллє благодать. Поряд з Ісусом зображені Іван Хреститель і бог річки Йордан у вигляді старця з глеком і тростиною. Більшість апостолів – молоді люди, третина з них – без борід.

Отже, Сокіл – це не династичний, а релігійний знак, що символізує освячуючу дію Святого духа. Сокіл Святого духа в якості державного герба вказував на те, що держава здійснила ритуальне освячення-ініціацію, подібно до освячення-ініціації Ісуса в Йордані.

Згідно з Євангелієм, після освячення Святим духом Ісус почав проповідувати Добру новину про Царство боже, тобто простір позитивних подій – Простір волі. Це могло означати, що оновлена держава ставить собі за мету плекання і поширення Простору волі. Відтак Сокола Святого духа аріянської Русі ми умовно називаємо «Сокіл Воля». Це ім’я доречне ще й тому, що і на Тризубі, і на гербі Володимира українці легко прочитують слово ВОЛЯ. 


ВОЛЯ – українська національна ідея

 

Як діє Святий дух

Отже, на гербі імперії Володимира Великого зображено символ Святого духа. Як уявляли його дію? Про це читаємо в аріянського святого Іринея Ліонського (130–202). Він належав до третього покоління хрестиян, тож особисто спілкувався з учнями апостолів. «Святий дух оволодіває плоттю, наповнює її собою, і плоть, наповнившись якостями Духа, робиться відповідною Слову Божому… В земних умовах свого життя людина отримує тільки деяку частину Духа для свого вдосконалення, поступово привчаючись приймати і носити в собі Бога. Це – запорука, яка, живучи в людині, робить її духовною, і смертне в ній поглинається Безсмертям. І тільки після повного відновлення зв’язку настане обожествлення духу і плоті, коли люди стануть богами» – розповідає про погляди св. Іринея видатний історик церкви Анатолій Спасскій (1906).

Механізм взаємодії божественного і тілесного подає аріянська філософія динамізму(про це див: «Арійський стандарт», 2014). Згідно з нею, кожна людина має не тільки дух, душу та плоть, а й божественне ядро, яке є частинкою Бога-Творця.

Божественне і земне відчувають симпатію одне до одного і, подібно до двох магнітів, прагнуть до об’єднання. Що чистіша і розвиненіша людина, то більше дружать між собою її божественний і земний складники. На заключному етапі рух взаємної дружби досягає такої інтенсивності (динаміки), що плоть якісно змінюється (трансмутується) і набуває божественних властивостей – людина стає боголюдиною.

Ісус Хрестос – це реалізована людина, яка завдяки власному духовному подвигу еволюційно випередила всіх інших, досягнула об’єднання божественного і земного, стала сином Божим (хрестом) і показала усім нам приклад для наслідування – мету і шлях. Усе вчення Ісуса Хреста – це спроба поділитися з людьми власним досвідом перетворення. «Щасливі миротворці, бо вони синами Божими стануть» (Матвій 5.9).

Фізична метаморфоза і боголюдська самореалізація – ось глибинна мета аріянства. Чи присутня вона у гербі Володимира? Так, але її треба там побачити.

 

Ідеальна емблема: два в одному

Для початку погляньмо на відому картинку. Що ми бачимо? Чашу?


Два в одному

 

Чи два обличчя у профіль? Наша свідомість сприймає спочатку одне зображення, але згодом починає бачити й друге.

Ця картинка несе в собі одночасно ідею чаші та ідею спілкування. Приклад максимального ущільнення (упаковки) інформації. Два в одному. Такого роду зображення – це водночас загадка, гра, вправа з розширення свідомості. Хочете ще?

 

 

     

Наведені вище подвійні зображення дотепні, хоча й не несуть виразного змісту. Якщо ж застосувати підхід «два в одному» для творення державного герба, то кожен з двох його компонентів має передавати певну важливу ідею, притаманну цій державі.


Ідеальний герб повинен нести в собі мету держави і шлях її досягнення. Тоді кожен громадянин, поглянувши на цей герб, спрямовуватиме свою увагу і енергію на досягнення спільної справи.

Та чи можливо розробити такий герб? Він у нас вже є.   


Погляньмо на герб держави Святого Володимира: що ми на ньому ще бачимо, крім зображення Сокола Волі – аріянського символу Святого духа?

Бачиш атакуючого сокола? А що ще?

Хто ще не побачив другого зображення, даю підказку:  

 

 

     

Злітаючий лебідь

 

 

На гербі Володимира виразно зображено лебедя, який злітає в небо. Чому саме лебідь, а не журавель чи лелека? Тому що в арійський традиції саме лебідь символізує святість.

 

Лебідь Світло – символ самовдосконалення

Лебеді найбільші з усіх літаючих птахів: маса тіла може перевищувати 15 кг, довжина разом із шиєю – 160 см, розмах крил – 240 см. Ударом згину свого могутнього крила лебідь-шипун, захищаючи гніздо і кладку, здатний вбити лисицю або собаку, зламати руку людині.


Неважко здогадатися, чому цей птах став символом святості. Передусім це пов’язано його білосніжним забарвленням. Слово «лебідь» (лат. albus – білий) означає яскраво-білий, виблискуючий, світлосяйний. В англійській, шведській і японській мовах він називається Swan (сван), що прямо вказує на зв’язок з такими поняттями як «святість» і «світло».


В алхімії лебідь є символом другої стадії алхімічного процесу – albedo (біле діяння). Це стадія очищення: душа звільняється від шлаків і постає у всій своїй чистоті.

Лебеді дуже гарні, їхня поведінка поважна і шляхетна. Живляться переважно рослинною їжею, що властиво для духовно розвинених особистостей. Люди безкорисно доглядають за лебедями задля краси й радості, яку вони несуть.   

  

В українській звичаєвості лебідь – символ відродження, чистоти, цнотливості, гордої самотності, благородства, шляхетності, мудрості, пророчих здібностей, поезії, мужності, досконалості. Пара лебедів – це відданість і вірність у подружньому житті.


В античній традиції у лебедя втілювався Творець Всесвіту (Діас, Зевс), а колісниця сонцесяйного Аполлона Гіперборійського була запряжена білосніжними лебедями.


В індоарійській традиції лебідь (на санскриті – «ганса») символізує людину, яка досягла божественного просвітління. Чому саме лебідь? Це пояснюють трьома причинами.

По-перше, подібно лебедю, який однаково вільно почувається на землі й на воді, просвітлена людина вільно почувається і в цьому світі, і в океані духу.


По-друге, є повір’я, що коли лебідь п’є суміш молока й води, він має здатність ковтати тільки молоко. Подібним чином ганса, або реалізована людина, чітко розрізняє «молоко» божественної реальності та «воду» омани.

По-третє, ганса (лебідь) на санскриті має сенс «Я є Він»: це вираз, що означаєблагословенну реалізацію істинного майстра. Він уже досяг звільнення, тому не потребує боротьби із земними помилками за допомогою меча розпізнавання, бо бачить Божественне у всьому, без жодних зусиль.

Лебедя з герба Святого Володимира ми називаємо іменем «Лебідь Світло», адже він символізує просвітління, та й саме слово «лебідь» означає «світлосяйний». 

 

Сенс герба Святого Володимира

Можемо впевнено стверджувати, що герб держави Володимира Великого має такий сенс:

1. Святий дух, символізований Соколом Воля, активно запрошує кожну людину до вдосконалення і піднесення до Царства божого – у Простір волі.   

2. Шляхетна людина, символізована Лебедем Світло, відгукується на дію Святого духа і рухається до досконалості.

3. Місією держави є сприяння такій взаємодії і постійний рух до святості, щоб якомога більше людей піднеслися у простір позитивних подій. 

Ім’я герба і формула його дії

Сокіл і Лебідь рухаються назустріч. Святий дух обдаровує людину, людина приймає дари святості і наповнюється ними (див.: Як діє Святий дух). Цей процес можна назвати одним словом: ОСВЯЧЕННЯ. Це і є іменем герба Святого Володимира.

Герб було спеціально розроблено до події аріянського освячення Русі. З погляду імені, змісту і графічного дизайну він є найдосконалішим витвором усіх часів і народів: «два в одному», глибинний сенс для кожного елемента і синтезуючий сенс їх об’єднання в цілісність.

Формула герба: Святий дух + практичне самовдосконалення = освячення.

Але й це ще не все…

 

Еволюційний імператив

Герб – це карб, тобто нагадування. Герб «Освячення» нагадує про три настанови Еволюційного імперативу: «Освячуйся! Озброюйся! Плодися!»

Герб Освячення: Освячуйся! Шукайте найперше Царства божого і правди його, а все інше вам додасться.

Сокіл Воля: Озброюйся! Озброєна миролюбність. Хочеш миру – готуйся до війни, на сильних не нападають, слабкість провокує агресію.

Лебідь Світло: Плодися! Шляхетна плодючість. Продовження роду має відбуватися в подружній вірності й чистоті.

 

Магічний ключ новітнього державотворення

Відновивши ім’я, форму і сенс герба Володимира Великого, ми отримали доступ до державотворчого егрегора Української держави попереднього циклу (йдеться про 532-річний сонячно-місячний цикл). Отриману енергетику ми спрямовуємо на творення Української держави нової доби, яка відновить центральноєвропейське Міжмор’я, стане планетарним духовним центром, започаткує нову цивілізацію і нову расу.

 

Нова держава, новий світогляд, нова символіка    

З перегною віджилого світу пробивається паросток нового життя. Ми не боремось проти старої системи, бо це наш ресурс для творення нової.

Нове виростає зі старого

 

Ми не претендуємо на символіку нинішньої держави: синьо-жовтий прапор і Тризуб. Для нової держави у нас є краща символіка: сонячно-блакитний прапор природного порядку і найкращий у світі герб Освячення. 

 

Що робити?

Дивись на герб Української держави, там усе сказано: Освячуйся! Озброюйся! Плодися! Хочеш жити мирним лебедем – готуйся стати хижим соколом.

Для досягнення успіху нам не обов’язково ходити по воді чи літати в повітрі. Головне, щоб у нашому просторі подій були тільки гармонійні події. А це залежить лише від нас самих.

Отже, підіймаємось у Простір волі, поширюємо Світло, організовуємо прихильників і підтягуємо їх у Простір пригод. Все інше нам додасться.

«Тож хай світить перед людьми ваше світло, щоб вони, бачивши ваші добрі вчинки, прославляли вашого Отця, що на небесах» (Нагірна проповідь).  

Хай Буде! 

 

Ігор Каганець,

Інститут метафізичних досліджень Перехід-IV

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #каганець, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #перехід, #тернопіль, #тернопільські новини, #тризуб, #Україна
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”
09:15, 22 Травня, 2024

У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: