На сході України знову поновилися бої, в зв’язку з чим західні ЗМІ міркують про можливі стратегічні причини нового російського наступу. Одна з них – захоплення Харкова Про це пише журналіст Роберт Коулсон, передають Патріоти України з посиланням на Radio Free Europe Radio Liberty.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Журналісти та спостерігачі з 7 листопада пишуть про десятки одиниць військової техніки, яка в’їжджає на Донбас з Росії. ОБСЄ і зняті в регіоні відеоматеріали підтверджують цей факт. І хоча офіційно Москва заперечує свою участь у відновленні боїв, прокремлівський аналітик Сергій Марков розповів західному ресурсу Daily Beast, що Москва “всіляко підтримує” сепаратистські рухи Донбасу.
Так які причини стоять за новим витком бойових дій з боку Росії? Роберт Коулсон називає кілька.
По-перше, реакція на псевдовибори. Київ після фарсу 2 листопада скасував закони про спеціальний статус і вирішив послати додаткові війська в регіон. “Внаслідок цього терористи потребують посилення своїх позицій, тому що не виключають нового українського наступу”, – каже Том Фрир, аналітик European Leadership Network.
По-друге, з тактичних міркувань. Сепаратистам потрібні конкретні об’єкти – наприклад, електростанції на північ від Луганська і донецький аеропорт. Марков каже, що в планах у сепаратистів – “захопити Піски, Авдіївку і Щастя з його ТЕЦ”. Більш того, Марков називає Слов’янськ і Краматорськ “символічно і стратегічно важливими містами” для терористів.
По-третє, для отримання сухопутного моста до Криму, який Росія анексувала в березні. Іван Лозовий, аналітик з Києва, каже, що це – “незавершена справа Путіна в Україні”. Однак для отримання сухопутного доступу до Криму Росії доведеться взяти Маріуполь, пише Коулсон, а це буде складно зробити, вважає журналіст.
І по-четверте, для захоплення Харкова. “Харків, який ігнорує заклики приєднатися до “Новоросії”, дуже засмучує певні кола в Москві та “ЛНР” і “ДНР”, – каже російський аналітик Олександр Гольц.