Реформа місцевого самоврядування: голова ОДА стане прокурором для мерів

Опубліковано:
7 Січня, 2016

Децентралізація, якою однаково хваляться як на рівні Києва, так і влада на місцях, має свої позитиви і негативи. А ще має сюрпризи. Про це більш-менш зрозуміло та коротко йдеться тут: http://www.pravda.com.ua/articles/2015/12/16/7092462/.

Головна ідея, що закладена у змінах щодо децентралізації, стосується і скорочення чиновників обласного рівня, і надання префектам (так в майбутньому можуть називатися офіси, що замінять ОДА та РДА) контрольних функцій за органами місцевого самоврядування, які залишились практично безконтрольними, у звязку з ліквідацією загальнонаглядових функцій в органах прокуратури.Вже найближчим часом наглядові функції, в тому числі за коштами, які мов манна небесна, впали на міські та селищні ради у 2015 році, здійснюватиме особа, що прірівнюється до теперішнього голови ОДА. Окремо в законопроекті прописується наглядова функція префекта: “Префект зупиняє дію актів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України з одночасним зверненням до суду”.

Призначатимуться вони Президентом України за погодженням з Кабміном, як це і робиться зараз з губернаторами.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі
21:19, 27 Травня, 2024

Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі

Блоги

ТОП новини тернопільщини: