Російський “Газпромбанк “може претендувати на чотири заводи групи Ostchem українського олігарха Дмитра Фірташа. Ці підприємства перебувають ц заставі під низку кредитів, за допомогою яких Ostchem купувала російський газ. Про це в статті на ЛігаБізнесІнформ пише Євген Головатюк, передає “Економічна правда”.

 “Наприкінці квітня Шевченківський районний суд Києва в рамках кримінального провадження заарештував майже 500 млн кубометрів газу, що належить хімічним підприємствам Фірташа”, – йдеться у статті. Автор зазначає, що це останні обсяги палива, які бізнесмен зберігає в українських сховищах, хоча ще півтора роки тому запаси Ostchem в ПСГ досягали 6 млрд кубометрів.

 

“Складність ситуації в тому, що Ostchem ще в 2013 році передав всі обсяги газу в заставу Газпромбанку по кредиту на 850 млн доларів. Зараз компанії Фірташа залишилися без газу, але з кредитом. Якщо група не зуміє погасити позику, російський банк може претендувати на 4 хімічних заводи Ostchem”, — пише автор.

 

Фірташу вдалося накопичити газ в українських сховищах восени 2013 року за рахунок цінових преференцій з боку “Газпрому”. У той період “Нафтогаз” відчував брак оборотних коштів і відмовився від закачування газу в ПСГ за свій рахунок.

 

“Щоб не зірвати постачання свого газу до Європи в зимовий період, Газпром вирішив поставити 5 млрд кубометрів газу на адресу Ostchem за заниженою ціною — 260 доларів за тисячу кубометрів. Наприклад, для Нафтогазу вартість російського палива в той час перевищувала 400 доларів за тисячу кубів”, — йдеться в статті.

 

Автор зазначає, що купити такий обсяг газу в стислі терміни Ostchem зміг тільки за рахунок кредитних коштів “Газпромбанку”. 25 жовтня 2013 року кіпрська Ostchem Holding Limited підписала кредитний договір із банком на 850 млн доларів.

 

Тоді ж “Черкаський Азот”, “Сєверодонецьке об’єднання “Азот”, концерн “Стирол” і “РівнеАзот”, що належать Ostchem, уклали з “Газпромбанком” договір, за яким передали в забезпечення кредиту 5,7 млрд кубометрів власного газу в заставу банку.

“На залучені у Газпромбанку кошти Ostchem придбав у Газпрому близько 5 млрд кубометрів, накопичивши на листопад 2013 року в ПСГ близько 6,3 млрд. Компанії Фірташа продовжували імпортувати газу в Україну і олігарх міг не турбуватися через цей борг”, — пише Головатюк.

 

Автор зазначає, що після революції в Україні компанії бізнесмена було виключені зі схем поставок газу до України. У підсумку газ, переданий у заставу “Газпромбанку”, Фірташ витратив для потреб власних заводів.

Для Ostchem ситуація стала критичною в кінці минулого року. “Газпромбанк” 15 грудня оголосив кредит компанії та нараховані за ним відсотки терміновими до погашення.

 

“Банк пригрозив, що зверне стягнення на надане структурами Фірташа забезпечення – застава 5,679 млрд кубометрів газу в підземних сховищах. Вже тоді у Фірташа не було в ПСГ навіть половини від цього обсягу газу”, – йдеться в статті.

 

“Незважаючи на це, 31 грудня минулого року Газпромбанк і Ostchem оголосили про врегулювання питання боргу. Деталей переговорів сторони не розкривають”, – пише автор.

 

Він також зазначає, що 5 травня “РівнеАзот” опублікував річну звітність, у якій зазначається, що всі чотири заводи Фірташа взяли на себе фінансові зобов’язання перед Газпромбанком на 850 млн доларів.

 

Таким чином, “Черкаський Азот”, “Сєвродонецьке об’єднання “Азот”, концерн “Стирол” і “РівнеАзот” стали поручителями за кредитом Ostchem перед “Газпромбанком”.

 

“Станом на 1 січня 2015 року зобов’язання Рівнеазоту за дорученням становлять 234 млн доларів, черкаського Азоту – 148 млн доларів, решта 470 млн доларів розподілені між Стіролом і Сєвєродонецьким Азотом”, – відзначає Головатюк.

 

Автор зазначає, що у разі якщо Ostchem не зможе виконати своїх зобов’язань перед Газпромбанком, то виплачувати кредит доведеться азотним підприємствам Фірташа. Для них це не проста вправа – сукупний збиток яких за підсумками минулого року становив 35,7 млрд гривень.

 

“Якщо компанії Фірташа не зможуть розрахуватися, Газпромбанк цілком може претендувати на активи бізнесмена в Україні”, – підсумував автор.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу
20:15, 18 Липня, 2024

“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу

Блоги

ТОП новини тернопільщини: