У Тернопільській спеціалізованій школі №3 з поглибленим вивченням іноземних мов відбулося англомовне засідання круглого столу на тему «Розвиток лідерського потенціалу учнів та вчителів у загальноосвітніх навчальних закладах». На захід завітали викладачі та вчителі з Великобританії, Фінляндії, Литви.
Перегляньте також:
- В ЗУНУ презентували документальний фільм “Творці без меж”
- Через нічну масовану атаку повертаються ГПВ
Директор школи Надія Будій зазначає, що ініціаторами зустрічі стали старшокласники — вони хотіли поспілкуватися із носіями мови, яку вивчають. Знайомство ж директора із іноземцями відбулося завдяки міжнародній співпраці.
— Я є учасником проекту «Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту (Elite)» програми Tempus, котрий проводиться за підтримки Євросоюзу спільно з кількома країнами: Великобританією, Фінляндією, Естонією, Литвою та Україною. Навесні у складі делегації я перебувала у Вільнюсі на навчанні щодо лідерства в освіті, — пояснює Надія Дмитрівна. — Проект дає добрі можливості для керівників навчальних закладів, викладачів і вчителів. Зокрема, допомагає в облаштуванні мультимедійних кабінетів. Крім цього, програма фінансує друк підготованого підручника «Лідерський потенціал загальноосвітнього навчального закладу».
Директор вважає таку зустріч хорошою нагодою для учнів переконатися у тому, що знання іноземної для повноцінного спілкування у сучасному світі необхідне, як повітря. До того ж діти мають змогу усвідомити, що лідерами не народжуються, а стають, тобто необхідні для цього якості реально в собі виробити.
Правда, приступати до плекання майбутнього лідера треба якомога раніше, зазначає професор університету Грінвіч, що у Великобританії, Франція Кінчінгтон.
— Починати виховувати дитину у цьому напрямі треба у п’яти-шестирічному віці, коли учня можна навчити більш практично розвивати лідерські якості. Адже старші люди, які вже здобули певну освіту, мають різне походження, і більш схильні до сприйняття теоретичних знань, — каже професор. — Також важливо зазначити, що лідер не може існувати без довіри. А якщо він не матиме послідовників, то це не буде справжнє лідерство.
Привітала гостей та колектив закладу і начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради Ольга Похиляк. Вона зазначила, що втішена учнівським рівнем володіння іноземної мови та приємно здивована великою кількістю присутніх на заході старшокласниць-лідерів, адже до цих пір у владних структурах домінують саме керівники-чоловіки. Окрім того, чиновниця висловила надію, що і дівчата, і хлопці зовсім скоро зможуть здобути високі посади та примножувати блага для України.