Ми не маємо права знижувати соціальний статус вчителя. Збільшення навантаження на вчителів можливе лише на тлі зростання заробітної плати. Таке переконання висловила голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич у ефірі Громадського радіо, коментуючи пропозиції Міністерства фінансів щодо збільшення навантаження на вчителів з 18 до 20 годин.
“Наприклад, збільшення навантаження на вчителів з 18 до 20 годин. Я хочу повідомити, що можливо таке збільшення навантаження колись можна буде зробити в системі освіти, але тільки в тому випадку, якщо воно буде відбуватися на тлі зростання заробітної плати. Зараз в такій складній економічній ситуації ми цього допустити не можемо без зростання заробітної плати”, – зазначила голова профільного парламентського комітету.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Окрім того, вона повідомила, що збільшення навантаження призведе до звільнення щонайменше 9 тисяч учителів, оскільки при збільшенні навантаження на ставку, зменшується кількість годин в цілому, які залишаються для додаткових ставок.
“Є проблема, яка характерна для всього європейського простору це демографічний спад і, наприклад, поляки минулого року змушені були звільнити 6 тисяч вчителів. Але коли вони це робили, то вчителі отримували одразу шестимісячну заробітну плату, а також сприяли їхньому працевлаштуванню або перекваліфікації. Ми такого соціального пакету зараз для вчителів передбачити не можемо”, – зауважила Гриневич.
“Тому Комітет з питань науки і освіти і Міністерство освіти і науки єдині в думці про те, що ми можемо шукати джерела економії, і такі джерела економії є. Але ми в жодному разі не маємо права зараз понижувати соціальний статус вчителя, і до речі це записано в Коаліційній угоді під якою підписалися всі члени коаліції. Це наша спільна позиція”, – наголосила голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич.
Як відомо, Міністерством фінансів України підготовлені пропозиції щодо змін до законодавчих актів, що мають на меті оптимізацію витрат державного бюджету, в т.ч. на освітню галузь.
У Профспілці працівників освіти і науки України вже заявили, що реалізація ініціатив Міністерства фінансів може призвести до звільнення близько 100 тисяч учителів впродовж двох наступних років.