Вчора у бібліотеці-музеї «Літературний Тернопіль» відбулася презентація книги: «Катинські медитації».
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Документально-історичну книгу російської письменниці Світлани Філонової «Катинські медитації» сьогодні обговорили у Тернополі.
Трагедія зачепила не лише польських офіцерів, а й інші народи колишнього Радянського союзу. На представлення фоліанту про Катинську трагедію завітали і представники Грузії. Зокрема, помічник мера Іло Глонті.
– Радянський союз знищував не лише офіцерів різних народів, він знищував інтелектуальне майбутнє цілих країн. Катинь це частина нашої із вами трагічної історії. Зараз тільки ми обираємо, чи боротися нам за свободу, – говорить Іло Глонті.
Обговорити болюче питання та порівняти його з війною у країні прийшли бійці добровольчого українського корпусу «Правий сектор».
На цю тему капелан Петро Бурак говорить:
– Єдине, що пов’язує події 75-річної давності із сучасністю це жорстокість, яку проявляє московська імперія в усі часи. Ставлення до військовополонених та мирного населення, – коментує отець. – Я зараз для них це фашист та київська хунта, яка поїдає немовлят. Гебельс в гробу перевертається від цинізму російської пропаганди. Не знаходжу слів, щоб описати ті звірства, які відбуваються зараз на Донбасі.
Катинь – масові розстріли поляків, здійснених органами НКВС в часи Другої світової війни. 17 вересня 1939 року радянські війська, що вступили на територію Польщі за наказом Сталіна, силоміць вивезли польських офіцерів та представників інтелігенції — всього понад 20 тисяч осіб (за деякими даними – 25 857 осіб). Усі вони стали заручниками, спочатку їх мордували у камерах, а потім співробітники НКВС розстріляли їх в різних місцях, зокрема в катинських лісах.
Оксана Ботюк