Працівники рятувальної станції, що на дальньому пляжі Тернопільського ставу, займалися браконьєрством на тій же водоймі. Вони масово виловлювали рибу і це ще й під час нерестової заборони. Чоловіки прикріпляли сітки до лебідки і затягували вилов на берег.
Перегляньте також:
- Тернополянка шукала роботу і втратила понад 100 тисяч гривень
- «Контінентал» допоміг облаштувати спортивний та дитячі майданчики в Оришківцях
Дізнавшись про це, громадські активісти покликали на допомогу правоохоронців і разом спіймали на гарячому зловмисників.
Директор ГО «Протидія корупції та моніторингу екології» «Скеля» Андрій Об’єщик розповідає, що спершу активісти не знали хто ці браконьєри, думали, що ними можуть бути веслувальники, які часто бувають поруч рятувальної станції, але порушниками закону все ж виявилися рятувальники. «Останні 4 доби які ми тут просиділи, люди повідомили мені звичайні рибаки яких коли ми наказували от стоїмо ми на косі і бачимо що з причалу вийшла лодка перпендикулярно до берега виставили одну сітку, тоді паралельно берегу на косі біля ям виставила другу сітку. Ми інформацію прийняли обдзвонили хлопців, приїхали на місце просиділи до ранку ніхто не з’явився. Напевно лишили на день тому що риба в таку пору не ходить, прочекали день ніхто не вийшов. Година 8 вечора приходимо сюди щоб подивитися чи є та сітка, сітки нема не могли зразу зрозуміти зразу в який спосіб і що то робиться, тоді дивимося напевно вручну стягують шнурками. Пішли на наступний день є шнурок виявили, прийшли ввечері не вспіли вони встигли зняти раніше це була друга доба, а зараз це вже 4 доба. Сьогодні так між 6 і 8 вичислили час приблизно коли вони займаються, прийшли сюди зі всіх сторін окружили. Бачимо люди є, дим іде, риба коптиться спонтанно зайшли в середину, в середині купа мішків з сітками є, сітки мокрі є ця «лебьотка» якою вони знімали, стягували сітки з води. Зараз на даний час в воді знаходиться мінімум дві сітки, бо завжди вони дві оставляли. Ситуація не приємна бо люди так тут бідують, оскільки Тернопільське озеро минулого року було зарибнене і громада переживає за це і морального права ловити рибу в браконьєрський спосіб ніхто немає» – розповідає Андрій Об’єщик.
У зловмисників знайшли сімдесят рибальських сіток, спеціальні пристрої для незаконної рибалки під кригою та лебідки для витягування неводів з берега. Браконьєри завдали ставу збитків на десятки тисяч гривень, за це їх можуть покарати трьома роками ув’язнення.