Я люблю потяги. Вони навіюють мені романтику зустрічей і прощань, а монотонний стукіт коліс об колію наштовхує на роздуми про життя. Однак чомусь цю неповторну атмосферу потяга завжди псують наші, (як не хочеться казати) українські реалії.

 



Мені часто доводиться їхати дизельним потягом, який прямує на Ланівці. Щоразу він переповнений. А основна маса пасажирів – люди пенсійного віку – місцеві «дачники» з відрами, базарними сумками, кущами і величезними букетами. З ранньої весни до пізньої осені вони щоранку (!) їдуть цим потягом і повертаються ним же увечері. Не хочеться нікого образити, але якщо до цієї кількості пільговиків, які мають право на безкоштовний проїзд, додати ще й студентів (ціна квитка на потяг для них становить половину вартості), то пасажирам, які оплачують повну вартість просто не залишаються не те що сидячих місць, а й стояти немає де. Задуха страшенна, але якщо тільки хтось потягнеться відкрити вікно – злісні бабусі одразу починають свою лекцію про протяги та їх шкоду для здоров’я. Так, що нічого не залишається, як відступити під «тиском» і незадоволеними поглядами («от молодь пішла, ще й  сперечається зі старшими»). Такий дискомфорт, щоправда триває не всю дорогу, а лише найближчі 3-5 зупинок. Поїзд прибуває на дачні поселення і села і пільговики поспішно покидають потяг.

 

Ще одна проблема Лановецького потяга – постійні запізнення, часом і на годину. «Він запізнюється вже третю суботу підряд», – розповідає моя знайома Людмила. Це ще й ніби нічого, але останнього разу потяга довелося чекати понад годину під дощем. Ці запізнення пояснюють частими поломками – доводиться ремонтувати. Нерідко поїзд ламається і в дорозі. Одного разу на зупинці «Шляхтинці» близько сорока хвилин чекали, поки приїде тягач. Та це й не дивно, адже переважна більшість потягів у Тернопільському ДЕПО ще 50-60-х років і вже давно відслужили свій «робочий вік».

 

Сьогодні я знову чекаю на потяг. Він ще не встигає зупинитися, а пасажири літнього віку ( і де в них стільки сили береться) штовхаються, ніби місця не вистачить на всіх. Нецензурна лексика, прокльони… В хід ідуть навіть кулаки. На думку спадає дише одне «Йдемо до Європи»…

 

P.S. Враховуючи мій професійний обов’язок, я звернулась за коментарем. Начальник залізничного вокзалу станції «Тернопіль» Михайло Жуков повідомив, що для них ця проблема – не нова. Держава компенсовує залізниці пільговий проїзд пенсіонерів лише частково. Перевозити таку їх кількість нерентабельно. Через те й не створюють додаткових вагонів чи потягів на цей напрямок руху.

 

Анастасія Квітковська

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Інтерв'ю
Волонтерка з Тернополя Ольга Коновал про втрату чоловіка і дитини
22:10, 5 Листопада, 2024

Волонтерка з Тернополя Ольга Коновал про втрату чоловіка і дитини

ТОП новини тернопільщини: