Послідовники «Білого братства» на вулицях Тернополя

Опубліковано:
21 Квітня, 2015 о 20:35

“Як туману в очі напустили.” Так коментують тернополяни, котрі постраждали від пограбувань серед білого дня на вулицях міста і в своїх власних домівках, куди завітали ввічливі, непримітні жінки під різними приводами: пошта, ЖЕК, “А Миколу можна?” і так далі. Будь-яка фраза звучить з їхніх вуст, аби привернути увагу на вулиці, чи змусити відчинити двері. А далі – потерпілі не можуть пояснити, чому і як віддали аферистам коштовності і гроші. До себе люди приходять через досить довгий проміжок часу. Звичайно, що звертаються до міліції. Але, навіть, описати зовнішність злочинців не можуть.

 Такі кримінальні дуети і тріо розповзлися і “працюють” не лише в Тернополі. Свої гастролі злочинці роблять і в районних центрах , і по селах. І не лише в нашій області. Особливо активні вони в, так звані, базарні дні в районних центрах, коли на речові ринки з`їжджається багато людей.

 

Щоразу, стикаючись зі ще одним таким випадком, правоохоронці не знають з чого починати розслідування. Адже потерпілі не можуть ні описати кривдників, ні пояснити логічно свої власні дії. Ще важче знайти свідків, чи поінформованих людей. Міліція, звичайно, працює. Але аферисти, як стихійне лихо, з`являються то тут, то там і відстежити їх практично неможливо.

 

Що це за аномалія і що з цим робити? Важко сказати. Поради психологів на зразок : не дивитись в очі – в таких ситуаціях не дуже помічні. Оскільки, самі психологи констатують, що злочинці володіють якимось гіпнотичними техніками і працюють бездоганно.

 

Але от сьогодні надійшла інформація з Білорусі, де правоохоронці зіткнулися з аналогічною серією злочинів. І в ході розслідування виявилось, що двоє жінок-аферисток, котрі отак грабували людей, на початку 90-х років були активними членами “Білого братства”. Враховуючи, що сама колишня лідерка “Білого братства” Марія Цвігун зараз відновила свою діяльність в Росії і активно реанімовує своїх законсервованих адептів, напрошуються певні висновки. Тоді, після розгону секти, коли вони мало не знищили Софію Київську, лідери”Білого братства” були арештовані і засуджені, а багатьом активним сектантам ще довгі роки держава пробувала надавати психологічну і психіатричну допомогу. Багато адептів “Білого братства” так і не вдалось вивести із стану залежності від ідей та лідерів секти, проте вони були визнані медкомісіями такими, що не загрожують суспільству і відпущені з медичних закладів додому.Тоді це були молоді люди віком від 16 до 23 років. В секті їм добряче “промили мізки” і вважати їх повноцінними було б помилкою. Але довгі роки про саму М.Цвігун і її секту не було чуток.

 

А зараз, якось так співпало: вона поновлює свою псевдорелігійну діяльність, а на вулицях наших міст з`являються дивні аферисти, котрі володіють тими самими техніками психологічної обробки, що і тоді в 90-х активісти “Білого братства”. І з розповідей очевидців і постраждалих, виходить, що віком аферистки десь 40-50 років.

 

Тільки тепер вони не агітують вступати до секти, а банально видурюють у людей гроші. Нова псевдорелігія колишньої лідерки “Білого братства” потребує великих коштів. І спрямована вона проти України. Знаючи з минулих років “таланти богині”, можна припустити, що скоро ми отримаємо не лише афери, а й , як тоді в 90-х, масові проповіді на вулицях новітніх сектантів, психологічну обробку молоді і масу родинних трагедій.І не дай Боже, масові трагедії. Слід пам`ятати, щотоді в “Білому братстві” так “промивали мізки”, що люди на все життя лишилися психічними каліками. І зараз це дуже вдячний матеріал для злочинів, афер і , не приведи Господи, терактів.Варто згадати, як в 90-х молоді люди вчиняли самогубства за наказом М. Цвігун. І це були не поодинокі випадки. Тож тепер можна очікувати чого завгодно.

 

Може, б і нашим правоохоронцям варто було пошукати в цьому напрямі, підняти архіви. Наскільки пригадується: в Тернополі тоді теж діяв осередок “Білого братства”.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #біле братство, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #секта, #тернопіль, #тернопільські новини, #шахраї
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Історії з фронту від “князівського” воїна про піхоту, військову хитрість та полонених
22:20, 11 Липня, 2024

Історії з фронту від “князівського” воїна про піхоту, військову хитрість та полонених

Блоги

ТОП новини тернопільщини: