Підприємці і громадські діячі об’єдналися в “Туристичну асоціацію Тернопілля» заради розвитку галузі

Опубліковано:
12 Липня, 2016 о 10:23

У травні цього року в нашому місті була створена громадська організація «Туристична асоціація Тернопілля», яку очолила відмінник народної освіти України Наталія Волощук. За короткий час своєї діяльності члени організації встигли взяти участь у представницьких заходах туристичної галузі обласного рівня, різноманітних фестивалях, долучилися спільно коштом до видання інформаційного буклету про Тернопілля, співфінансували участь представників Тернопільської області у міжнародній і всеукраїнській виставках, презентували напрямки своєї діяльності під час проведення туристичної панелі інвестиційного форуму у травні цього року.

  

У червні цього року в Києві відбувся туристичний форум за участю Президента Всесвітньої туристичної асоціації. Наталія Волощук від імені «Туристичної асоціації Тернопілля» підписала Меморандум намірів про взаєморозуміння у сфері туризму та курортів між Національною туристичною асоціацією та регіональними асоціаціями провідних туристичних регіонів та міст України.

 

Потрібно зазначити, що одночасно засновниками і членами правління «Туристичної асоціації Тернопілля» стало 15 осіб, які представляють різні напрямки туристичної галузі нашого краю. Як розповіла голова об’єднання Наталія Волощук, ідея його створення виникла ще рік тому у відділі туризму Тернопільської облдержадміністрації. «Широке коло осіб, причетних до туристичної галузі, підтримали пропозицію започаткування такої організації. І ось через рік ця ідея втілилася у життя. Це важливий і правильний крок сьогодні, який дасть можливість спільними зусиллями зробити все можливе для розвитку туристичної галузі. Приємно, що знайшлося чимало активних та ініціативних тернополян, які взяли на себе відповідальність за вирішення проблем туристичної галузі в нашій області», – додала пані Наталя.

 

У «Туристичній асоціації Тернопілля» представлені основні напрямки туристичної галузі, зокрема ресторанний бізнес презентований мережею колоритних закладів харчування «Самогонна ресторація» на чолі з її власником Михайлом Гросуляком, а також відомими рестораторами Ігорем Мамусом, Ігорем Парієм, власником ресторану «Зупинка» в Озерній Богданом Калушкою.

 

Активно діяльність організації підтримує віце-президент з регіонального розвитку Міжнародної торгової палати ICC Ukraine Тарас Демкура. Він відчуває потенціал цієї галузі і має бажання її розвивати. Потрібно сказати, що і для Міжнародної торгової палати ця галузь є пріоритетною, оскільки вона є однією з найкращих  промоцій України в світі.

 

Напрям «медичний туризм» в нашій асоціації представлений головним лікарем санаторію «Медобори» Василем Мартинюком. Також нас підтримала дирекція готелю «Тернопіль» в особі її представника Вікторії Процюк, відомі туроператори, зокрема «Оксамит-тур» і його очільник Лідія Королюк, «Тернопіль-турист» в особі Галини Сопронюк, Тернопільський обласний туристичний клуб на чолі з Валерієм Старічковим та приватне підприємство «Рід-тур» в особі Іванни Романської. Це відомі фірми та особистості в туристичній галузі нашого краю. До асоціації приєдналися Бережанський та Кременецький краєзнавчі музеї.

 

 

Заступником голови асоціації став начальник відділу туризму обласної адміністрації Назар Яворський, який на сьогодні є одним із провідних фахівців цієї галузі і упродовж кількох років разом з командою однодумців гідно представляє наш край на представницьких міжнародних і всеукраїнських заходах.

 

«На жаль, туризм як складова економіки з перших років незалежності України і досі залишається другорядним. Йому мало приділяють уваги на загальнодержавному рівні. У той же час в усіх розвинених країнах це є один з найважливіших напрямків розвитку економіки, вагомий чинник формування валового національного продукту. Мене досі дивує той факт, що відділ туризму в деяких районних адміністраціях діє при відділі культури, а не економіки. Насправді це та галузь, яка приносить чималі надходження в бюджет, дає багато робочих місць і сприяє формуванню позитивному іміджу країни у світі», – зазначила Наталія Волощук.

 

Вона також наголосила на тому, що сьогодні наша держава не в стані забезпечити належний розвиток туризму. Водночас, упродовж 25 років незалежності у нас з’явився потужний приватний туристичний сектор, який має свій досвід і традиції. Відповідно створення асоціації дає можливість об’єднатися фахівцям і спільно координувати розвиток туризму, працювати над брендуванням регіону, організовувати спільним коштом ті чи інші заходи, видавати промоційні матеріали.

 

 

«Сьогодні є добрий зачин за допомогою регіональних організацій створити національне туристичне об’єднання. На жаль, Україна майже чи не єдина держава, яка не має такої загальнонаціональної організації. Насправді це досить зручна форма співпраці між державним і приватним сектором задля розвитку туризму. Таким чином можна спільно управляти галуззю, приймати рішення, розвивати ідеї, – ділиться досвідом і планами голова асоціації. – Та для її ефективної діяльності в Україні потрібно створити і прийняти відповідну законодавчу базу, проявити політичну волю. Поки що ми підписали Меморандум намірів, як засвідчення готовності працювати спільно».

 

Нещодавно на адресу громадської організації «Туристична Асоціація Тернопілля» надійшов лист подяки за підписання «Меморандуму про взаєморозуміння у сфері туризму та курортів між регіональними асоціаціями провідних туристичних регіонів та міст України». Організатори Міжнародної конференції «Брендинг дестинацій: запорука побудови успішної репутації», яка відбулася у Києві і під час якої був підписаний вищезгаданий документ, висловили надію на те, що ідея створення Національної туристичної організації найде своїх прихильників серед керівників асоціацій провідних туристичних регіонів та міст України, у тому числі і в питаннях формування ефективного державно-приватного партнерства у галузі туризму в Україні, ґрунтуючись на принципах взаємоповаги, відкритості та сумлінності.

 

 

Ми відкриті для всіх, хто хоче співпрацювати і бачить зміст у тому, аби спільними зусиллями сприяти розвитку туризму. Разом завжди легше робити важливі справи», – наголосила Наталія Волощук.

 

 

Сьогодні члени організації активно працюють над підготовкою відкритих зборів асоціації для широкого кола зацікавлених осіб, на яких будуть анонсовані плани подальшої діяльності. Також продовжують роботу над налагодженням співпраці та вивченням досвіду наших сусідів, зокрема Львівського туристичного альянсу, колег з Рівенщини, Івано-Франківщини, Одещини, Херсонщини. У найближчих планах – створення промовідео під робочою назвою «10 причин відвідати Тернопілля», яке буде покликане приваблювати туристів до нашого краю, зробити Тернопільщину відкритою для світу.

 

 

Нещодавно члени правління громадської організації «Туристична асоціація Тернопілля» Наталія Волощук і Тетяна Фарина взяли участь у семінарі, який організувала Всеукраїнська федерація роботодавців у сфері туризму України. Тема заходу стосувалася механізмів і інструментів впливу громадськості на формування політики у галузі туризму державного та регіонального рівнів.

 

 

Туристична галузь набирає обертів і це найбільш адаптована галузь для євроінтеграційних процесів, але потребує більше уваги з боку держави та більшої спільної та скоординованої діяльності підприємців всіх рівнів.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Роман Полікровський
17:08, 20 Липня, 2024

«Без економіки ми не виграємо війни», – мер Збаража Роман Полікровський

Блоги

ТОП новини тернопільщини: