Представники громадських організацій, «сусіди» скандальних забудов, підприємці з ринку та небайдужі тернополяни взяли в облогу міську раду, аби нагадати хто є владою.
Перегляньте також:
Під двері міських владців під час сесії спершу поставили палатку, а згодом прикотили і символи Майдану: шини та коктейль Молотова. Активісти «Самооборони Майдану Тернопільщини» стукотом палицями у щити вимагали почути громаду.
– Причина нашого пікету у тому, що на ті наші десятки звернень щодо проблемних ситуацій в місті, які ми надсилаємо міській владі, відповіді немає. Сьогодні ми прийшли з людьми для того, щоб показати,що є люди, якіборються за свої права і проти бездарної забудови міста, яка сьогодні відбувається. Сьогодні ми прийшли з конкретними вимогами. Перше – відсторонити від виконання обов’язків заступника міського голови Володимира Камінського, який фактично відповідає за всі ці забудови. Друге-відсторонити від виконання обов’язків головного архітектора міста Василя Бесагу, без підпису якого забудови юридично неможливі. Також зупинити виділення земельних ділянок під так звані інвестиційні угоди, які є фактично закритими, і міська рада одноосібно вирішує з ким укладати угоду. Відсутня конкурсна основа виділення земельних ділянок, – коментує комендант Самооборони Майдану Тернопільщини Іван Ковалик.
Одна з найчисельніших груп невдоволених – жителі прилеглих до стадіону «Тесктерно», який хочуть забудувати, будинків. Люди поствили палатку і заявили, що не підуть з-під міської ради поки незаконну будову, про яку ми писали раніше, не зупинять. Втім, дещо осторонь стояли і працівники ПП Матли. Будівельники просили зберегти їхнє право на працю.
– На цій території, яку ПП Матла взяв під забудову нам не дають працювати. Якщо ми там не будемо працювати – нас звільнять. Ми вже майже не працюємо і діти наші голодні залишаться. Через цей конфлікт нас позбавляють зарплати, – бідкається будівельник Микола Собольнюк.
Та за словами пікетувальників. до самого забудовника претензій нема. Винен той. хто дав незаконний дозвіл.
– На сьогоднішній день міська рада хоче стикнути лобами людей з забудовниками. Насправді, забудовники тут виступають заручниками ситуації, які виробили усю необхідну документацію, які законними методами прийшли там будувати. Але міська рада не врахувала побажань місцевих жителів. Це стосується зокрема Привокзального майдану – історичної частини міста, де в прнципі міська рада не могла віддавати дозвільних умов для будівництва. Із цим ми будемо позиватися до суду в порядку перевірки на предмет фальсифікації документів, – додає комендант Самооборони Майдану Іван Ковалик.
Якщо конфлікт навколо забудов стадіонів та центральної частини міста триває уже кілька місяців, то нещодавно до нього додався новий: підприємців з Центрального ринку змушують змінити місце торгівлі. Під приводом реконструкції їх спершу вигнали на проїжджу частину, а тепер вимагають перебратися у критий ринок приватника.
– Нам дали дозвіл на торгівлю по вул. Шептицького під приводом, зверніть увагу, реконструкції ярмарку сільгосп продукції. Ніхто не прийшов і не поцікавився як ми це бачимо. Той приватний торговий центр, в який нам пропонують перебратися, не підходить технологічно. Туди не можуть під’їхати вантажівки продавців-оптовиків, бо прилегла територія непристосована. Поставити кондиціонери нам пропонують за власні гроші. Ми змушені будемо тому інвестору доплатити. Там 120 місць тільки. Один центральний ряд і два 2 «апендицита». То в них 330 доларів, а в центральному ряді 550 доларів коштує оренда 1 квадратного метру. У нас є приблизно 200 підприємців. Куди вони подінуться? – заявляє представник працівників ринку.
Кілька депутатів міської ради вийшли до громади і заявили, що приєднуються до пікетувальників. Та сам голова Сергій Надал до громади не вийшов. тільки спробував звернутись через гучномовець.
Про результати пікету читайте у наступному матеріалі.
Юлія Швець