Під час виставки «Спротив геноциду» тернопільським учням продемонстрували секретні матеріали (Фото)

Опубліковано:
28 Листопада, 2015

Інформаційно-просвітницький проект «Спротив геноциду» відкрили в Тернопільській облдержадміністрації 27 листопада. Так розпочали заходи вшанування жертв голодомору в Україні 1932-1933 років.

 У рамках проекту тернопільським учням презентували фотодокументальні стенди, розроблені Українським інститутом національної пам’яті спільно із Галузевим державним архівом СБУ, Центром досліджень визвольного руху та Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду ’32-33 років в Україні.

 

Як зазначив заступник голови ОДА Віктор Овчарук, виставка включає секретні матеріали, які  оприлюднили  вперше.

 

 

«Проект презентує унікальні раніше засекречені матеріали, які повністю розкривають масштаби спротиву українського народу проти тоталітарно-комуністичного режиму та знищення нашої нації, – продовжив Віктор Овчарук. – На стендах представлені документи та фото із СБУ, державних архівів. Вони є свідченням того, що голодомор був спланованою акцією проти нашого народу. Сьогодні ми вкорте переосмислюємо ці події та об”єднуємось, щоб вшанувати жертв політичних репресій».

 

 

Виставка проходитиме в облдержадміністрацїі протягом тижня. Її демоструватимуть також у навчальних закладах області.

 

 

«Я ознайомилась з певними статистичними даними  і по-новому зрозуміла суть цієї трагедії українського народу, – поділилась враженнями учениця школи № 4 Катерина. – Думаю, що ці матеріали достукаються до серця кожного відвідувача виставки. Ми повинні пам”ятати, що без минулого немає майбутнього. Події можуть повторюватись, якщо не робити висновків із пережитого нашими попередниками».

 

 

 

Усіх тернополян закликають також приєднатись до акції «Запали свічку», яка відбудеться 28 листопада на Театральному майдані (о 15.15 год). 

 

Довідково:
Автори  проекту “Спротив геноциду” – Володимир Тиліщак (керівник проекту), Володимир Бірчак, В’ячеслав Василенко, Володимир В’ятрович, Сергій Горобець, Володимир Іванченко, Ніна Лапчинська, Олександр Штоквиш, Богдан Патриляк (науковий консультант). Вперше вона була показана у Києві у 2014 році. Загалом виставка складається із 18 стендів.

 
У першому розділі виставки розкриваються історичні обставини, в яких опинилась Україна у 1920-х роках: Українська революція 1917-1921 років, Україна в умовах НЕПу та українізації у 1920-х роках та наслідки для України сталінського «великого перелому» наприкінці 1920-х років.

 
Другий розділ виставки присвячено селянським виступам і повстанням напередодні Голодомору 1932 – 1933 років. Найбільше загострення протистояння між режимом і селянством припадає на 1930 р., коли в Україні відбулось понад 4000 масових виступів, у яких взяло участь біля 1,2 млн. осіб. На виставці  представлені матеріали які розкривають ці протести. Окремі стенди присвячені значним повстанням, як Павлоградське повстання 1930-го р., та збройні повстання на Чернігівщині у 1931 р.

 
Третій розділ виставки розкриває механізми вчинення злочину геноциду у 1932 – 1933 роках.

 
Четвертий розділ присвячений спротиву українців тоталітарному режиму в умовах Голодомору.

 
 На стендах виставки розкриваються різні форми протестів: волинки, напади на склади, вбивства активістів, поширення листівок, затягування вивезення зерна, відмови виходити на роботу, тощо.

 
Також показано трагічну ситуацію представників місцевого керівництва, які у намаганні врятувати односельців від голодної смерті ставали жертвами репресій режиму.

 
Окремий плакат присвячений праведним діянням під час Голодомору 1932 -1933 років.

 
Завершується виставка плакатом, що присвячений наслідкам Голодомору, на якому представлено карту із районним розподілом надсмертності в Україні, а також плакатом присвяченим вшануванню пам’яті жертв Голодомору – геноциду українського народу.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”
09:15, 22 Травня, 2024

У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: