Тренування у польових умовах відбувається щонайменше раз у тиждень. Всіх учасників ділять на тих, хто вже має досвід і починаючих. Якщо друга категорія проходить лише вступні інструкції та легкі фізичні навантаження, то перші – відпрацьовують наближені до бойових завдання.
Координатор вишколу «Захисти свій дім» Микола Більчук розповідає, що іноді на суботні заняття приходять більше сотні тернополян. Інколи це просто люди, які вважають такі заходи – фітнесом, або ще одним розважальним тренуванням. Та більшість розуміє, що в Україні відбуваються воєнні дії, і всі завдання інструкторів виконують відповідально. Такий контингент не обмежується лише одиночними вишколом, а мають у себе за плечима по два з половиною занять.
«Як тільки ви сьогодні переступили поріг бази, одягнули камушляж, взяли у руки тренувальну зброю – ви у постійній небезпеці,» – говорить на шикуванні один із інструкторів, чиє обличчя заступлене балаклавою. У цей момент Микола Більчук вкидає у приміщення навчальний зривпакет. Всі падають на землю, аж поки не лунає вибух. І так триває цілий день.
«Я сьогодні прийшов сюди перший раз, – розповідає 30-річний тернополянин Богдан. – Працюю менеджером на підприємстві і до військової справи жодного стосунку раніше не мав. Пробую свої сили. Не очікував, що сьогодні навіть на розминочному марш-кидку мене будуть обганяти, а потім ще і підганяти дівчата». Джерело, фото: Тернополяни
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької