Великдень святкується всім християнським світом. Дата Пасхи призначається в першу неділю, що йде за першим повним місяцем після дня весняного рівнодення. З цього випливає, що свято по суті не прив’язаний до традиційним календарем і щороку святкується в різний час.
Перегляньте також:
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
- Люди все частіше сприймають супутники Starlink за НЛО
У 2016 році католицька Пасха припадає на 27 березня. А православна – 1 травня. Католики готові відмовитись від святкування Великодня згідно своїх обчислень, щоб усі християни відзначали Пасху разом, заявив Папа Франциск. Об’єднання дати святкування Пасхи особливо бажають християни в Північній Африці і на Близькому Сході, де є сусідами християнські громади різних традицій, які по-різному обчислюють Пасхалію. Православні і дохалкідоніти дотримуються юліанського календаря, католики і протестанти — григоріанського.
Понтифік зазначив, що католики готові відмовитись від святкування згідно своїх обчислень, та запропонував відзначати Пасху у другу неділю квітня. Папа Франциск жартував, відтворюючи діалог між християнами різних конфесій: «Коли ж воскресне ваш Христос? Бо мій сьогодні! А ваш за тиждень?… Ми маємо дійти згоди у цьому питанні, адже якщо триматись місячно-сонячного календаря, дата постійно просуватиметься уперед, і за 60 років Великдень святкуватимуть у серпні!» Він також назвав відсутність єдності у святкуванні Пасхи «неподобством» та непорозумінням.