У Збаразькому замку відбудеться виставка пам’яті загиблого на фронті художника та кінодекоратора Володимира Чорного.
Із 22 листопада по 22 грудня у Збаразькому замку що на Тернопільщині, можна буде оглянути виставку картин та графіки Володимира Чорного, українського художника та полеглого добровольця ЗСУ. Виставку організовує фонд названий його іменем.
Перегляньте також:
- Мотанка – як молитва за Україну: історія Ольги Кавун з Копичинців
- Артилерист з Тернопільщини отримав орден “За мужність”
Фонд Володимира Чорного відкриває перед мешканцями Тернопільщини багатогранний світ таланту митця. Виставка продемонструє не лише його майстерність у створенні глибоких за задумом офортів, а й його значний внесок у кінематограф. Крім того, відвідувачі зможуть ознайомитися з літературною спадщиною художника, зокрема, з оповідками, написаними під час виконання бойових завдань.
Незважаючи на трагічну загибель на війні, спадщина художника продовжує жити. Родина та друзі митця вже вчетверте організовують персональну виставку його робіт. Перші дві відбулися в Києві, наступна – у рідному Кропивницькому. Ще одну виставку-конкурс провели, спільно з управлінням освіти в Кропивницькому, для дітей 9-11 класів. А в Києві в Українському домі, влаштували читання робіт митця.
За свої подвиги, Володимир був удостоєний високих державних нагород – орденів “За заслуги” та “За мужність”.
Життєпис
Володимир Чорний, український художник, розпочав свій життєвий шлях у Кропивницькому, 27 березня 1976 р. Ще з юних років він мріяв про кар’єру художника або біолога-мандрівника.
Після закінчення СПТУ №8 за спеціальністю художника-оформлювача у 1994 році, продовжив освіту в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, де під керівництвом професора Чебикіна А.В. опанував тонкощі станкової графіки.
Шлях до академії став для Володимира нелегким випробуванням, яке він успішно подолав завдяки своїй незламній волі. Він вступив туди аж на восьмий раз, бо вірив що гідний навчатися “на бюджеті”. Саме в цей період почала формуватися його унікальна творча манера. З 2006 року його картини, сповнені глибоких філософських сенсів та культурних відсилань, стали невід’ємною частиною українського мистецького дискурсу, постійно розвиваючись і збагачуючись новими ідеями.
Після академії Володимир обрав професію художника-декоратора для фільмів.
Володимир долучився до таких відомих кіно-стрічок як “Памфір”, “Залізні метелики”, “Брама”, “Наші котики”, «Віддана», «Ефір», «ШТТЛ». Працював художником-постановником та художником-декоратором над кліпами для «Океан Ельзи», «DREZDEN», «Соня Кей», «ТНМК» тощо, рекламою Apple airpods, Reno і т.д.
Володимир Чорний, будучи справжнім патріотом, з перших днів війни став на захист України. На посаді головного сержанта він проявив себе як відважний воїн, захищаючи Марʼїнку, звільняючи Лиман та тримаючи оборону на напрямку “Сватово – Кремінна”. Його життя обірвалося 9 травня 2023 року під час запеклих боїв за село Невське.
Поєднання пензля і зброї – це унікальна історія Володимира Чорного. Його творчість, як і його подвиг, назавжди залишаться в історії України. Запрошуємо всіх небайдужих відвідати виставку і вшанувати пам’ять цього видатного українця.
“Наша дума, наша пісня не вмре, не загине”: Тернопіль вшановує кобзарів