Олег Барна: поєднання європейського досвіду енергозбереження та вітчизняних технологій гарантуватиме енергонезалежність України

Опубліковано:
21 Березня, 2016 о 15:23

З 13 по 17 березня делегація в складі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Борщівського району Тернопільської області на чолі із народним депутатом України Олегом Барною – представником тернопільського виборчого округу №167 побувала в Норвегії на запрошення приймаючої сторони щодо використання відновлювальних ресурсів, біоенергетики як альтернативам традиційних видів палива. Зустріч була організована вихідцем із України Богданом Радейко.

 “Представники делегації ознайомились з проектом встановлення центру знань та навчання з біоенергії й інших відновлювальних джерел енергії в Україні. Ми побачили роботу та концепцію діяльності проекту “Energy Farm”, засновником якого є Ерік Гуле. Проект забезпечує потреби територіальних громад альтернативам відновлення енергії за рахунок відходів лісу, деревообробної промисловості чи побутових відходів, будівельних матеріалів деревного характеру. В Норвегії на рівні держави здійснюється лобіювання створення відповідних енергетичних комплексів відновлювання енергетики, в результаті, в країні найдешевша електроенергія зі всього Європейського регіону, в чому ми могли переконатися, оглядаючи вночі освічені будинки, вулиці та використання електрики для обігріву у житлових будинках”, – розповів Олег Барна.

 

Депутат з колегами відзначили роботу теплових електроцентралей, енегетичних комплексів, що працюють на деревовідходах,  роботу місцевої влади, що сприяє розвитку цього виду здобування енергетики. “Якщо звернути увагу на те, що в Норвегії 80% електроенергії виробляється за рахунок води, то можна зрозуміти, чому електроенергія в Норвегії є найдешевша, і головне, що вироблення енергії ніяк не шкодить довкіллю. Цим шляхом повинна йти Україна, відходячи від принципів традиційного вироблення енергії, а саме з використанням вуглеводів, нафти, вугілля і особливо атомної енергетики, та поступово збільшувати частку відновлювальної енергії – біоенергії, чи енергії за рахунок спалювання біомаси чи енергії добування газу із відходів сільгосппродукції”, – наголосив депутат Олег Барна.

 

За його словами, другий проект, який мають розглядати – це використання сонячної енергії, що більш підходить для України та гідроенергетики. Процес гідроенергетики є в программі, затверджений Верховною Радою та Кабінетом Міністрів щодо відновлення старих електростанцій на малих річках, особливо Дністровського басейну. “Відвідавши філіал норвезького університету, що займається дослідженням біоенергії, наша делегація домовилася про тісну співпрацю з представниками Міністерства закордонних справ Норвегії й представниками обласної та районної влади. В результаті планується поїздка делегації Норвегії з метою інвестування коштів у розвиток відповідного центру біоенергетики у м. Борщеві мого округу на Тернопільщині на початку квітняцього року“, – сказав Барна.

 

Засідання круглого столу робочої групи із України та представників Норвегії стосувалося тісної співпраці у сфері запровадження національної та регіональної економічної енергополітики, зокрема, на території України та взаємним обміном досвіду в соціальних, економічних та екологічних напрямках. Поряд з тим були й певні диспути щодо розвитку інших напрямків отримання енергії.

 

Зокрема, Олег Степанович Барна наголосив, що для України зараз досить актуальна проблема зі сміттям та його переробкою, тому впровадження енергетичних комплексів, які дають змогу переробляти сміття в енергію буде дуже корисним для України. В другому спірному питанні сторони погодилися із аргуметами Олега Барни, лобіюючи можливість виготовлення в Україні біопалива на базі ріпаку, на що пан Олег заперечив: “Землю потрібно використовувати за Божим основним призначенням – вирощування хліба, продуктів харчування, а не сировину для палива. А тому на цінних українських землях має вирощуватися високоякісна пшениця, яку як й інші сільгосппродукти ми можемо продавати досить дорого, і на ці кошти купляти значно більше автомобільного палива, тим паче, що ріпак як культура дуже виснажує землю”, – сказав депутат.

 

“В даній ситуації ці біоенергетичні програми будуть дуже малоефективні, якщо враховувати той момент, що в Україні на одиницю валової продукції затрачається поверх 18 разів більше енергії, ніж, наприклад, в Німеччині, і для того, щоб забезпечити потреби України в енергетиці у нинішніх розмірах, то нам не вистачить не те що відходів, а й усіх лісів, якщо їх спалити. Тому першочергово нам потрібно розробити спільну програму, взяти досвід в передових країн Європи, зокрема, в Норвегії в питаннях державної програми тотального енергозбереження, як у виробництві, так і в комунальній сфері. Оглядаючи будинки, помітили, що їх стіни набагато тонші від наших, набагато дешевші, але в той же час гарно утримують тепло в холодні полярні зими екологічні слопакети на дерев’яній основі на відміну від пластикових, що практикують у нас”, – розповів народний депутат Олег Барна.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ
14:20, 22 Липня, 2024

Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ

Блоги

ТОП новини тернопільщини: