Оксана Яциковська – жінка відома у Тернополі. Багато років її голос звучав із радіоприймачів, а згодом і на хвилях відомого FМ 106,1 «Радіо Тернопіль». Саме вона була ініціатором створення (і створила!) першу в краї FМ-радіостанцію, яка була, без перебільшення, найпопулярнішою на Тернопільщині. Новини перепліталися із музикою та цікавими програмами, які ще й досі пам’ятають тернополяни. Саме «Радіо Тернопіль» виплекало таких відомих в Україні ведучих, як Сірий (Сергій Притула), Ігор Пелих, Андрій Стадницький та інших.
Згодом Оксана Яциковська заснувала газету «Місто», а нині вона є шеф-редактором інтернет-порталу «Місто». Заслужений журналіст України.
Перегляньте також:
- За рік Тернопільські поліцейські відшукали 199 зниклих дітей
- Свічка пам’яті: Чому важливо вшановувати жертв Голодомору
Усі свої задуми та плани зуміла зреалізувати, об’єднавши навколо себе талановитих та креативних колег-професіоналів.
У 2006 році була обрана депутатом Тернопільської міської ради. Багато жителів вулиць Карпенка і Миру ще й досі пам’ятають її як активного та відповідального обранця.
– Пані Оксано, чому після перерви знову вирішили балотуватися до міської ради?
– Наша країна після Революції гідності змінилася. Я, як і кожен громадянин, вірю, що можна зробити нашу країну демократичною, цивілізованою, справді європейською. І розпочинати, звичайно, потрібно з кожного міста, кожного села чи селища. Депутатство – один зі способів працювати на громаду, впливати на прийняття рішень, лобіювати вирішення питань, які турбують виборців. Вважаю себе людиною самодостатньою, тому балотуюся до міської ради не заради якихось власних амбіцій чи престижу. Знаю, наскільки це відповідальний обов’язок.
Зрештою, ні у 2006-му, ні цього разу не обіцяла і не обіцяю виборцям «манни небесної» та золотих гір, бо не навчена обманювати людей. Не буду обіцяти добудувати обласний архів чи підняти пенсії – це не прерогатива депутата органів місцевого самоврядування. Завжди говорю із людьми щиро – знаю проблеми міста, знаю проблеми мікрорайону «Дружба», і якщо мені люди довірять представляти їх інтереси у міській владі, буду сприяти вирішенню наболілих питань. Владу потрібно постійно підганяти, порушувати гострі проблеми, шукати шляхи їх подолання – і це може робити депутат міської ради.
– Чому Ви обрали саме масив «Дружба»?
– Багато років я тут проживала, а тому добре знаю кожен куточок, знаю нагальні проблеми та невирішені питання. Окрім цього, постійно зустрічаюся із виборцями, спілкуюся з ними. Повірте, дуже багато різних нюансів можна довідатися і заодно подумати, як допомогти людям. А працювати є над чим.
Приміром, мені боляче дивитися, як пенсіонери, ніби просячи милостиню, заходять у маршрутки. Чи можна якось вирішити це питання, щоб люди, які багато років віддали роботі, не принижувалися? Можна. В умовах децентралізації у міській казні можна закласти кошти, які мали б цільове призначення на покриття витрат з перевезення у маршрутках пенсіонерів чи інвалідів. Потрібне лобіювання цього питання та добра воля депутатського корпусу. Це – перше.
По-друге. Є ще одне, вкрай важливе питання – поліпшення надання послуг людям, тобто повне знищення паперової бюрократії, біганини за довідками та зверхнього ставлення до людини чиновників.
По-третє. Транспортна логістика у Тернополі бажає бути кращою. Зовсім не продумані маршрути. Приміром, жителі «Дружби» не можуть добратися до оптового ринку біля міської автостанції – транспорт туди не ходить. Як старші люди та, зрештою, й молоді з торбами в руках мають потрапити додому? Таке ж питання ставлять тернополяни і щодо транспортного сполучення із третьою поліклінікою. Щоб туди доїхати, багатьом доводиться робити кілька пересадок. Чи може це питання вирішити депутат? Звичайно.
Так само, як і проблему, яка у Тернополі, а особливо на «Дружбі» (вулиця Юності), набиває оскомину – ущільнена забудова. Про це жителі говорять мені при кожній зустрічі. Мене дивує лише одне – чому нині чинні депутати дозволили із зеленої та затишної «Дружби» зробити кам’яний мішок? Зрештою, мене цікавить і те, чому не на завершенні облаштування широко розрекламованого «Скверу Миру»? Чи не тому, що залишене місце для чергової будови?
У депутатських руках і питання благоустрою джерела на вулиці Миру. Словом, невирішених питань дуже багато.
Моє кредо просте – завжди пам’ятати про людей. По-іншому працювати не вмію.
– Пані Оксано, Ви балотуєтеся від Радикальної партії. Ваші життєві принципи близькі до програмних засад цієї політичної сили?
– Так, бо партія стоїть на сторожі простих людей – і це мені імпонує. А ще – бореться проти шахраїв та безвідповідальної влади, послідовна у діях. Приміром, пообіцяли підприємцям скасувати введення касових апаратів – і зробили це. Мені подобаються люди слова, які не обіцяють того, чого не зможуть виконати.
Радикальна партія внесла законопроект про скасування оподаткування пенсій. «Заробляти на пенсіонерах – підло!» – каже лідер Олег Ляшко. Якщо уже за перше півріччя 2015 року дохідна частина бюджету перевиконана, то нема жодної потреби змушувати людей затягувати паски, тим більше – заощаджувати за рахунок найменш соціально незахищених. Олег Ляшко також наполягає на скасуванні 15 % податку на пенсії працюючим пенсіонерам. Радикали закликають колег-депутатів подолати президентське вето на прийнятий з ініціативи депутата Радикальної партії Юрія Шухевича закон про право жінок на дострокову пенсію у 55 років за наявністю 30-річного стажу!
Зрештою, мені імпонує і те, що в рядах партії є Юрій Шухевич – син борця за незалежність Романа Шухевича. Моя родина на собі переконалася, що таке сталінські репресії, виселення та переселення. Люди, які це пережили, ніколи не підуть проти власної совісті і завжди робитимуть усе, щоб такого більше ніколи не повторилося.